تونل Boğsak به بهره برداری رسید

📩 24/11/2018 11:51

تونل Boğsak به بهره برداری رسید: تونل Boğsak که سیستم های الکتریکی و تهویه آن تکمیل شد، در محدوده پروژه جاده ساحلی مدیترانه که بین مرسین و آنتالیا در حال ساخت است، به بهره برداری رسید.
بلال اوزکان، کاندیدای شهردار سیلفکه حزب عدالت و توسعه، در ورودی تونل به خبرنگاران گفت که به لطف این تونل باز شده به روی ترافیک، مسیر نیم ساعته به 1,5 دقیقه کاهش یافته است.
اوزکان با بیان اینکه کل پروژه جاده ساحلی مدیترانه در سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد، گفت: «پروژه جاده تقسیم شده مرسین-آنتالیا واقعا یک رویا برای سال هاست. این یک پروژه مهم است که توسط دولت ما انجام شده است. پروژه ای است که با حدود 1.1 میلیارد دلار هزینه انجام شده است. از 14 راهرو، تونل و پل تشکیل شده است. با تکمیل این جاده فاصله سیلیفکه تا آنتالیا از 8 تا 9 ساعت به 4 ساعت کاهش می یابد. به عبارت دیگر، ما در حال باز شدن به دنیای جدیدی هستیم. تونل Boğsak که ما در آن هستیم 670 متر است. با این تونل مسیر نیم ساعته به 1,5 دقیقه کاهش یافت. امید است با تکمیل سایر تونل ها سفری راحت و مدرن تری فراهم شود. در عین حال، فرصت های جدیدی در گردشگری، کشاورزی و تدارکات برای Silifke در انتظار ما است. برای همه مردم سیلیفکه، برای همه مردم مرسین، برای کل کشورمان موفق باشید.
اوزکان با تاکید بر اینکه در دوران حکومت نزدیک به 10 ساله حزب عدالت و توسعه 16 هزار کیلومتر جاده دوگانه در ترکیه ساخته شده است، گفت: مرسین در سه سال گذشته مهمترین سهم را از بودجه جاده ای اختصاص داده شده توسط وزارت حمل و نقل دریافت کرده است. به عبارت دیگر تقریباً 12 درصد از کل بودجه سالانه به منطقه مرسین می رسد. این نشان دهنده اهمیتی است که دولت ما به سرمایه گذاری جاده ای در منطقه ما می دهد. وی گفت: پروژه جاده مرسین - آنتالیا در سال آینده تکمیل می شود.
رانندگانی که از آنجا عبور می کردند اظهار داشتند که جاده جدید و تونل Boğsak کار آنها را تسهیل می کند و راحتی زیادی در کشاورزی و گردشگری به ارمغان می آورد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*