دختران حافظ اهل تکمان از تله کابین لذت بردند

📩 24/11/2018 12:07

دختران حافظ اهل تکمان از تله کابین لذت بردند
150 دانش آموز در حال تحصیل در یک دوره قرآن دخترانه در منطقه تکمان ارزروم از مرکز گردشگری زمستانی پالاندوکن بازدید کردند. دانش آموزان دختر برای اولین بار در زندگی خود هیجان سوار شدن بر تله کابین را تجربه کردند.

10 دانش آموز دختر شاغل در 150 دوره قرآنی وابسته به مفتی ناحیه تکمان در قالب یک سفر 7 روزه و آموزش زیر نظر اساتید خود به مرکز شهر ارزروم آمدند. دختران دانش آموز در تاسیسات اجتماعی اداره استانی خدمات و ورزش جوانان در کوه پالاندوکن اردو زدند و از مکان های تاریخی و فرهنگی شهر بازدید کردند. دانش آموزان دختر در روز دوم برنامه خود سوار تله کابین شدند و لحظات هیجان انگیزی را سپری کردند. مشاهده شد برخی از دانش آموزانی که برای اولین بار در زندگی خود سوار تله کابین شدند، از ترس و هیجان گریه می کردند. عایشه بینگول، یکی از دانش آموزانی که زیر نظر معلم خود عایشه وادی سوار تله کابین شد، گفت: «من و دوستانم برای اولین بار سوار تله کابین شدیم. قبلا خیلی ترسیده و هیجان زده بودیم. بالا رفتن از کوه در هوای بادی با تله کابینی که روی طناب های فولادی می دود بسیار هیجان انگیز بود.» گفت.

افسر مفتی عایشه وادی اظهار داشت که 300 نفر از 150 دانش آموزی که در دوره های قرآن در این منطقه تحصیل می کردند را به مرکز شهر ارزروم آوردند. وادی با اشاره به اینکه گروه دوم 150 نفری دانش‌آموزان دختر در هفته آینده برای یک سفر 7 روزه و آموزش به مرکز شهر خواهند آمد، گفت: این اردو را به منظور افزایش روحیه و انگیزه دانش‌آموزانمان برگزار کردیم. در روستاها و آموزش شبانه روزی قرآن در مرکز بخش. در این اردو، مفتی استانی ما برای دانش آموزانمان همایشی برگزار کرد، سفرهایی به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری و همچنین کمپین های کتابخوانی مذهبی ترتیب دادیم. در سال های آینده چنین برنامه های اردویی را اجرا خواهیم کرد.» او گفت.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*