سلیمان کارامان مدیر کل TCDD: تقویت راه آهن ما را امیدوارتر به آینده نگاه می کند (گالری عکس)

سلیمان کارامان، مدیر کل TCDD در یازدهمین اجلاس مدیران کل هیئت منطقه ای خاورمیانه (RAME) اتحادیه بین المللی راه آهن (UIC) اظهارات مهمی را بیان کرد. کارامان گفت: ظهور مجدد شبکه های آهنی از آناتولی تا بغداد، از استانبول تا سرزمین های مقدس که یک قرن پیش ساخته شد و مردمان منطقه را به هم نزدیکتر کرد، این امکان را فراهم می کند که با امید بیشتری به آینده نگاه کنیم. .

یازدهمین نشست مدیران کل با گروه دستیاران اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن (UIC) منطقه خاورمیانه (RAME) به ریاست رئیس TCDD و مدیر کل سلیمان کارامان از سال 2007، در تاریخ 11 تا 5 می 6 در اصفهان برگزار شد. .

در این برنامه دو روزه اولین جلسه گروه دستیاران برگزار شد. در جلسه گروه دستیاران که در تاریخ 5 اردیبهشت 2013 به ریاست عصمت دومان قائم مقام مدیرکل TCDD برگزار شد، موضوعات در دستور کار گروه مدیران کل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب مدیران کل رسید.

در جلسه گروه مدیران کل RAME که در 6 می برگزار شد، علاوه بر TCDD، مدیر کل UIC، هماهنگ کننده خاورمیانه UIC، مدیر کل راه آهن ایران (RAI)، مدیر عامل شرکت راه آهن قطر، مدیر کل راه آهن عقبه اردن، مدیر کل راه آهن حجاز اردن. ، مدیر کل راه آهن عراق، مدیر کل راه آهن حجاز سوریه، نمایندگان دفتر منطقه ای RAME، نمایندگان شرکت های ریلی مترا و نیرو.

این نشست با سخنان افتتاحیه سلیمان کارامان رئیس RAME و مدیر کل TCDD، عبدالعلی صاحب محمدی معاون وزیر حمل و نقل و رئیس RAI و ژان پیر لوبینو، مدیر کل UIC آغاز شد. سلیمان کارامان مدیر کل TCDD سخنان خود را با تشکر از میزبان راه آهن ایران و ادارات عضو شرکت کننده در جلسه آغاز کرد. کارامان با بیان اینکه اهمیت دادن به راه آهن و سرمایه گذاری پس از سال ها بی توجهی در خاورمیانه مهم است، گفت: شبکه های آهنی که یک قرن پیش ساخته شد و مردم منطقه را به هم نزدیکتر کرد. از آناتولی تا بغداد، از استانبول تا سرزمین های مقدس، در آینده اهمیت بیشتری پیدا می کند. کارامان با اشاره به پروژه های ریلی در دست ساخت در ترکیه، ایران، سوریه و عربستان سعودی، اظهار داشت: پروژه های اتصال کشورهای منطقه مانند قطر، امارات، کویت، عمان و بحرین موجب بهبود حمل و نقل ریلی این کشورها در سال جاری می شود. 10 سال آینده

در این نشست، اعضای RAME در مورد تحولات راه آهن در کشورهای خود ارائه کردند. سخنرانی در مورد راه آهن در کشورمان توسط عصمت دومان معاون مدیر کل انجام شد.

در این جلسه، فعالیت های دفتر منطقه ای RAME، برنامه اقدام 2013-2014، بودجه RAME 2013 و عضویت های جدید در UIC از منطقه مورد بحث قرار گرفت. مقامات راه آهن افغانستان که نتوانستند در این نشست شرکت کنند، تمایل خود را برای عضویت در RAME ابراز کردند. در این جلسه از جمله تصمیمات دیگر؛ در سال 2013 در ترکیه «1. همچنین مقرر شد رویدادهایی مانند کارگاه آموزشی سیستم‌ها و فناوری ریلی و «سمینار ایمنی و امنیت راه‌آهن»، «سمینار همکاری راه‌آهن/بندر» و «کنفرانس حمل‌ونقل ریلی نفت» در ایران و «انجمن سرمایه‌گذاران» برگزار شود. در قطر نشست بعدی RAME تصمیم گرفته شد در 12 نوامبر 2013 در امان، اردن برگزار شود.

منبع: TCDD

2 نظرات

 1. خطوط قطار سریع السیر که مسافران و بار را با ترکیه و کشورهای خاورمیانه منتقل می کند باید فورا ساخته شود.

 2. درجه عبور به توجه دکتر SN.TCDD GENERAL MD SÜLEYMAN KARAMAN "یا بساز یا خراب کن"
  خوانندگان محترم در سفر یکساله با مینی بوس ها، شایع ترین شکایت مردم ما تقاطع همسطح DDY روبروی شهرداری است.
  گزارش هایی مبنی بر بسته شدن زیرگذر این تقاطع همسطح به روی تردد خودروها و باز شدن آن برای تردد عابران منتشر شده بود، اما نمی توان آن را در پروژه ای قرار داد و من نیز مانند همه شهروندان مخالف بسته شدن این تقاطع به روی تردد خودروها هستم.
  شایع ترین گلایه شهروندان این است که بیماران ما که با گچ و بدنه دوخته شده به بیمارستان مراجعه می کنند، در مینی بوس پژواک می کنند که وسیله نقلیه هنگام عبور از تقاطع همسطح می پرد و می پرد.

  ماما ساخته شده CARGA BROKEN
  قبلاً تقاطع همسطح جنب بازار پنیر شهید با خطای صفر توسط کارهای مهندسی ما انجام شده بود، DDY تقاطع های همسطح در سراسر کشور مناقصه شده و شروع به لاستیک گذاری کردند.
  آمدن به دروازه در قبرستان
  به نماینده شرکت گفتم ببین آقا این مکان با خطای صفر ساخته شده، شکایتی وجود ندارد.
  گفتند ما باید این جا را بسازیم، من فوراً با مدیر علمی خود تماس گرفتم، اردال، آنجا را که شما ساختید خراب می کنند، گفتم بگذارید جلوی شهرداری را بسازند، اردال، ما اطلاعات داریم. شهردار ما با مدیر کل DDY صحبت کرد و گفت که آنجا نیز لاستیک تولید خواهد کرد.
  اما این معبر به دلیل چاله ها مانند چاه باز شده است، به قول مسافران گلایه دارند که «یک روز مسئولان ما در صندلی عقب مینی بوس می نشینند و از این تقاطع همسطح می گذرند، به ما حق می دهند. آنها گلایه کردند: «بگذارید این کار را بکنند، اگر می‌خواهند خرابش کنند، روزانه حداقل 10 هزار وسیله نقلیه از اینجا عبور می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*