3. تاریخ پایان پل اعلام شد!

📩 24/11/2018 11:45

İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün temeli İstanbul’un fethinin 560. yıl dönümü olan 29 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törenle atıldı. 3. köprü, 29 Mayıs 2015 yılında hizmete girecek.
نکات مهم سخنرانی اردوغان نخست وزیر در این مراسم:
ما در 560 امین سالگرد فتح سلطان عثمانی، فرماندهان توانا و سربازان زیبایش که عصر تاریکی را به پایان رساندند و عصر نور را گشودند، با شما هستیم. در حال حاضر جشن های مختلفی در نقاط مختلف استانبول ما برگزار می شود. به همین مناسبت یک بار دیگر یاد آن سلطان سرافراز، فرماندهان و سربازانش را که استانبول را با رحمت فتح کردند، گرامی می دارم. روحشان شاد. فاتح سلطان مهمت خان نه تنها شهرهای زیبا به ویژه استانبول را برای ما به جا گذاشت، بلکه روحیه فاتح را به نسل های بعدی منتقل کرد.
عثمانی ها آثاری به جا گذاشتند که قلب مردم را در همه سرزمین هایی که وجود داشتند تسخیر کردند. ما نیز مانند اجدادمان به تاریخ نویسی ادامه می دهیم و آثاری به جا می گذاریم. امروز ما در حال پی ریزی یک پروژه عظیم هستیم. ما 7 اثر هنری بزرگ در 7 تپه در استانبول داریم. یکی از آنها به عنوان گردنبند سوم، پل بسفر است که امیدواریم شاهد آن باشیم. کمی بعد رئیس جمهور ما تعجب در این مورد را برای شما فاش خواهد کرد.
با این پل، گردنبند سوم را به گلو می چسبانیم. ما دیگر در استانبول خود شاهد خودروهای سنگین نخواهیم بود. در عین حال این پل دارای ویژگی هایی برای حفاظت از محیط زیست خواهد بود. با مسیرهای اتصال بسیار متفاوت به نظر می رسد.
آرزو می کنم که بزرگراه مرمره شمالی و پل سوم، که پایه های آن را امروز گذاشتیم، پیشاپیش برای استانبول، ترکیه و جهان مفید باشد.
Gezi parkı ile ilgilli kararımızı verdik, siz ne yaparsanız yapın. Gezi parkında tarihi yeniden ihya edeceğiz.

 

منبع: ملیت

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*