خط تله کابین آنکارا رویایی و غیرمنطقی

📩 24/11/2018 12:05

خط تله کابین آنکارا رویایی و غیرمنطقی
واکنش شدید اتاق معماران شعبه آنکارا به اولین تله کابین حمل و نقل عمومی که در آنکارا ساخته می شود، داشت.
اتاق این پروژه را "پروژه ای تخیلی و غیرمنطقی" توصیف کرد و گفت: "خداوند کسی را بر طناب دار شهرداری کلانشهر رها نکند".

اتاق معماران در این نشست خبری پروژه تله کابینی را که قرار است در آنکارا ساخته شود، ارزیابی کرد. علی هاکان رئیس اتاق معماران شعبه آنکارا از شهرداری Yenimahalle و Chankaya انتقاد کرد. هاکان گفت: «ما تله کابین را تحلیل کردیم. تله کابین نمی تواند وسیله حمل و نقل شهری باشد. فقط شهرداری کلانشهر مصمم است از یک سو با دانشگاه قاضی طرح اصلی حمل و نقل می کند، از سوی دیگر به تنهایی پروژه تله کابین را آغاز می کند. معامله ای که با گازی انجام داد بیهوده است.

هزینه تله کابین فاش نشده است. ارزان ترین تله کابین به سبک گوندولا برای هر کیلومتر 12 میلیون دلار قیمت دارد. می گویند جایگزین حمل و نقل نیست، اما پروژه حمایتی است، چنین چیزی نمی شود. شهرداری کلانشهر با چانکایا و شهرداری ینیماهال دیدار کرد. شهرداری های چانکایا و ینی ماهال نظر مناسبی ارائه کردند. آنها از پروژه تله کابین حمایت می کردند. ینی ماهال و شهرداری چانکایا چه تحلیلی کردند و گفتند «مناسب است»، ما بسیار کنجکاو هستیم. می دانیم که شهرداری کلانشهر در تلاش است تا یک ایستگاه تله کابین در منطقه حفاظت شده Güvenpark قرار دهد. شهرداری چانکایا چگونه می گوید مناسب است؟ علاوه بر این، او یک شهردار برنامه ریز است. در دنیا چنین نمونه ای به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی وجود ندارد، نمونه بسیار جالبی است. پروژه ای رویایی و غیرمنطقی. در شهر به 106 سیستم کابین متحرک بالای سر خود فکر کنید. یک پروژه نباید آسیب مالی و بصری به شهر وارد کند.

"خداوند کسی را بر روی طناب دار شهرداری کلانشهر رها نکند"

تزجان کاراکوش کاندان، دبیر شعبه آنکارا، گفت: «شروع روند طناب‌زنی که ده‌ها پرونده قضایی را به دنبال داشته است بی‌معنی و هدر دادن افکار عمومی است. او نمی تواند هزینه را توضیح دهد زیرا هزینه بالایی دارد. سیستم حمل و نقل یک کل است. به طور کلی ساخته شده است. او در مورد یک پروژه مکمل صحبت می کند. نمی توان از مکمل بودن صحبت کرد. حمل و نقل طبق برنامه انجام می شود.

کند کردن گسترش مرکز شهر کیزیلای و معرفی محورهای دوچرخه ممکن است از برنامه های اصلی حمل و نقل باشد. با همین هزینه می توان طرح حمل و نقلی را طراحی کرد که طبیعت را آلوده نکند و با طبیعت سازگار باشد. بی انصافی است هم نسبت به مالیات هایی که می پردازیم و هم نسبت به سرمایه که یک شهردار بدون تحلیل، منابع عمومی را بر اساس ذهن خود شکل می دهد. نمی توان با هزینه کم یک سیستم طناب زنی ساخت که 4800 نفر در ساعت جابجا کند. ملیح گوکچک نتوانست مترو را در 18 سال تمام کند، او می گوید که بلافاصله خط تله کابین Yenimahalle - Shentepe را تمام خواهد کرد. او می گوید در ارتفاع 200 متری 106 واگن مدام رفت و آمد می کنند، خدای ناکرده در ارتفاع 200 متری روی آویز تله کابین شهرداری کلانشهر رها نشود.

منبع: http://www.f5haber.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*