Ordu Çambaşı، محبوب جدید گردشگری اسکی، میزبان 15 هزار نفر بود

📩 24/11/2018 11:44

Ordu Çambaşı، محبوب جدید گردشگری اسکی، میزبان 15 هزار نفر بود

مرکز اسکی کامباشی که در این فصل پس از اتمام بخشی از کارهای آغاز شده در سال های گذشته در فلات چامباسی در منطقه کبادوز اردو به بهره برداری رسید، میزبان 15 هزار دوستدار اسکی بود.

اورهان دوزگون فرماندار اردو به خبرگزاری آناتولی (AA) گفت که علاقه به مرکز اسکی چامباشی روز به روز در حال افزایش است.

دوزگون با تاکید بر اینکه نتایج کاری را که سال‌ها در مرکز اسکی چامباشی انجام می‌شود دیده‌اند، گفت: دیدن اسکی شهروندان باعث خوشحالی است. بیبی لیفت سال گذشته تاسیس شد. نزدیک به یک کیلومتر پیست اسکی ایجاد شده است. مناقصه تسهیلات جدید چندی پیش انجام شد. وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال آینده تله کابین تکمیل و طول پیست اسکی به 10 کیلومتر برسد.

دوز با بیان اینکه برای ایجاد دهکده تعطیلات در 250 هکتار زمین در چامباسی کار می شود، ادامه داد:

این دهکده تعطیلات می تواند در تابستان و زمستان به گردشگری خدمت کند. مناطق اسب‌سواری، باغ‌ها و مزارعی وجود خواهد داشت که در آن‌ها می‌توان محصولات طبیعی را پرورش داد، و واحدهای مختلفی که گردشگری در ارتفاعات را ممکن می‌سازد. امیدواریم این مکان نه تنها برای اردو و دریای سیاه، بلکه برای کسانی که از ترکیه و خارج از کشور می آیند نیز مرکز جذابی باشد. من معتقدم که پیست اسکی ما مرکز توجه گردشگری خارجی و همچنین گردشگری داخلی خواهد بود.

-"در این فصل 15 هزار نفر از این مرکز بهره مند شدند"-

فوزی توران نماینده استان اردو در فدراسیون اسکی با بیان اینکه در این فصل 15 هزار نفر از امکانات اسکی بهره مند شدند، گفت:

توران با بیان اینکه خوشحالیم که مرکز اسکی اردو چامباسی در فصل اول امکان اسکی را برای 15 هزار نفر فراهم کرد، گفت:

برخی از مردم برای اسکی آمدند، آنها نیز برای تماشای اسکی بازان آمده بودند. علاقه به مرکز همچنان ادامه دارد. نه تنها از داخل استان، بلکه از خارج استان هم تقاضا زیاد است. من معتقدم با تکمیل امکانات اینجا، این تعداد سالانه بین 50 تا 60 هزار خواهد رسید.

توران افزود که مربیان نماینده استان اردو در فدراسیون اسکی در این مرکز آموزش اسکی می دهند.

شهردار Yokusdibi Yener Kaya اظهار داشت که اگرچه تنها 1 درصد از مرکز اسکی در محدوده شهر تکمیل شده است، اما آنها از این علاقه شگفت زده شدند و از تقاضا راضی بودند.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*