Tahtali 2365m / تله کابین المپوس

📩 24/11/2018 11:42

Tahtali 2365m / تله کابین المپوس

ما مقاله خود را فقط با ابعاد سفر و مسافر به اشتراک می گذاریم. بر اساس گزارش های تهیه شده توسط این سازمان غیردولتی، مجوز ساخت تله کابین و پیست اسکی در کوه تاهتالی در پارک ملی Beydağları 25 گونه از جمله 860 گونه گیاهی را که فقط در این منطقه یافت می شود، تهدید می کند و مشکلاتی را در منابع آبی ایجاد می کند. ما همچنان نگران وضعیت هستیم.

این بار به آنتالیا از ارتفاع 2365 متر. از بالای کوه تهتلی نگاه کردیم. وقتی از آنتالیا خارج شدیم دمای هوا 18 درجه بود، در کوه تاهتالی، در میان برف، هوا بسیار سرد بود. این تغییر آب و هوا به جای اینکه باد شدیدی که می‌وزد باعث شود احساس منفی درجه داشته باشید، واقعاً در مدت زمان کوتاهی به مردم ضربه می‌زند.

به طور خلاصه منظور ما تله کابینی است که حدود 10 دقیقه طول می کشد. OLIMPOS TELEPHONE یکی از طولانی ترین خطوط تله کابین جهان به ارتفاع 4350 متر شما را به کوه تهتالی می برد و با یک سفر کوتاه از ساحل دریا که آرام و نرم است، هرچند فصل زمستان است، به آن می رسد. 18 درجه سانتیگراد، گویی در یک آب و هوای سرد برفی در جغرافیای دیگری از جهان هستید.اما با همه اینها هنوز همه چیز گرم است!.

برای رسیدن به ایستگاه فرعی OLIMPOS TELEPHERE، اگر از آنتالیا می آیید (که ما انجام دادیم)، از پیچ اول Beldibi، Göynük، Kemer، Kiriş و Camyuva عبور می کنید و تا تابلویی که می گوید تله کابین در سمت راست جاده پس از آن جاده جنگلی شگفت انگیزی به طول 8 کیلومتر در انتظار شماست. چنان زیبایی وجود دارد که کوه تاهتالی در میان برف که در جغرافیای بعدی در میان درختان خمیده به سمت جاده دیده می شود، مناظر شگفت انگیزی را به نمایش می گذارد. با رفتن به جغرافیای درختان سرو، این درختان میراث جهانی در مکان هایی شروع به نشان دادن خود می کنند. البته جشن واقعی بعد از سوار شدن به تله کابین است. جایی که جاده به پایان می رسد البته ایستگاه فرعی تله کابین Olympos است.

این ایستگاه سازه ای زیبا و مدرن با شباهت هایی به ایستگاه های اروپا می باشد. در راه اینجا، در طول مسیر صعود می کنید. ارتفاع ایستگاه پایین از سطح دریا 726 متر است. پس از ورود به دروازه، یک دفتر فروش بلیط و یک بوفه زیبا برای خوردن و نوشیدن قبل از حرکت به سمت کابین تله کابین وجود دارد. می‌توانید درست از کنار به قسمت بالکن بروید و میز و صندلی‌های آنجا این فرصت را به شما می‌دهند که هم در منظره و هم در درختان بنشینید.

متوجه می شویم که قبل از حرکت، وقت آن است که سوار تله کابین شویم و به سمت گردان ها به طبقه بعدی حرکت می کنیم.

بعد از آن، این یک دیدگاه دو طرفه است، درست مانند ماجراجویی تله کابین ما که بالا می رود. از آنجایی که شما دائماً در جلوی کابین بالا می‌روید، به سختی می‌توانید میزان ارتفاعات طبیعی را درک کنید. قسمت عقب کابین نه تنها مانع از فریب خوردن این فواصل می شود، بلکه در صورت صاف بودن هوا به شما امکان می دهد در منظره ای زیباتر سفر کنید.

نکته زیبای ماه های زمستان این است که می توانید به فصل دیگری غیر از فصل زیر سفر کنید. از بهار تا زمستان و تا زمستان تاریک!

در طول سفر ما حدود 30 نفر در کابین حضور داشتند. البته با خروج تله کابین از ایستگاه، هیجانی جزئی به وجود می آید، مثل هر فردی که پایش از زمین قطع شده است. از آنجایی که برخی از 4 قطب حامل با محاسبات فیزیک و استاتیک ساخته شده اند، برای شما باورنکردنی به نظر می رسد. در واقع، وقتی چنین محاسبات خوبی باید به شما آرامش دهد، فضای داخلی که در دامنه تپه کج است باعث می شود بپرید! همه می‌دانند که بسیار صاف است و هیچ چیز برای ترسیدن وجود ندارد، به جز لرزش کوچک و احساس پوچی که هنگام عبور از قطب‌ها احساس می‌کنید. من به جای دیگران صحبت می کنم زیرا سفرهای زیادی به اینجا داشته ام.

وقتی به قله می‌رسی، جای تعجب است که در منظره سفید برفی همه جا، مکان‌های یخ زده و ابرها قرار گرفته‌ای. وقتی وارد ایستگاه قله می شوید، بوی خوشی از این ساختمان بزرگ چند طبقه به مشام می رسد. اول از همه، چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد، بنابراین ما از در بیرون می رویم تا در پشت باغ قدم بزنیم و روی برف قدم بزنیم. وقتی می‌رویم شوکه می‌شویم. چه باد سرد و شدیدی! از آنجایی که برف روی زمین یخ زده و لغزنده است، باید در جاده باز شده قدم بزنید. از آنجایی که هیچ مرکز ورزش های زمستانی در پشت و اطراف مرکز وجود ندارد، شما باید فقط به این مرکز محدود شوید.

چنین سرمایه گذاری بزرگ زیبا و طبیعتی باشکوه فقط در یک تله کابین زندانی شده و واقعاً به طبیعت خیانت می کند. این برای تمام منفی های طبیعت که فقط برای یک تله کابین ساخته شده اند، دلخراش است.

فعالیت زیادی در اجلاس وجود ندارد. مغازه‌ای وجود دارد که سوغاتی‌هایی را به‌عنوان یک کلاسیک آلپاین می‌فروشد، و یک کافه اغذیه فروشی که توسط شکسپیر اداره می‌شود، ارزش دیدن دارد. این واقعیت که این مکان توسط شکسپیر اداره می شد چیزهای زیادی را اضافه کرد زیرا قبلاً هرگز رضایت بخش نبوده است. بعد از اینکه سالپمون رو که بوی دارچین میداد نوشیدیم (فقط خوب بود که بو میداد و گرم بود!! میتونم بگم یکی از بدترین سالپ های عمرم هست. به شکسپیر نمیخوره. اینجا اشاره کنم) . از آنجایی که سالپ زیاد خوب نبود، بعد از سفارش لاته، کمی استراحت کردیم.

بخش تراس که برای کنسرت های موسیقی و غذا استفاده می شود نیز با چشم انداز آن به خصوص در تابستان بسیار چشمگیر است. تصاویر گرفته شده از دوربین های موجود در اینجا را می توانید در وب سایت این شرکت مشاهده کنید. پس از تماشای مناظر سیری ناپذیر و بی پایان مدیترانه و آنتالیا با تله کابین به سمت فصل خودمان حرکت کردیم که به سمت ساعت 17 حرکت می کند که یکی از آخرین تله کابین های روز در برنامه های زمستانی است.

تله کابین Olimpos کاری را انجام می دهد که کاملاً با شعار "دریا تا آسمان" مطابقت دارد.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*