تصمیمات احتیاطی گردشگری زمستانی اولوداگ

📩 24/11/2018 11:37

تصمیمات احتیاطی گردشگری زمستانی اولوداگ گرفته شد

در منطقه 1 و 2 توسعه پارک ملی اولوداغ، تصمیم فرمانداری در مورد اقداماتی که باید توسط مشاغل و افراد فعال در منطقه در طول فصل گردشگری زمستانی توسط فرماندار بورسا Shahabettin Harput انجام شود، اتخاذ شد تا اطمینان حاصل شود که شهروندانی که برای تعطیلات به منطقه می آیند در آرامش و امنیت هستند.
در این تصمیمات اتخاذ شده؛

1. در مناطق توسعه 1 و 2 پارک ملی اولوداغ، اقدامات زیر توسط مشاغل و افراد فعال در منطقه در طول فصل گردشگری زمستانی انجام خواهد شد تا شهروندانی که برای تعطیلات به منطقه می آیند اطمینان حاصل شود. در صلح و امنیت در این زمینه؛
آ. از آنجایی که تصادفات در پیست ها ایمنی اسکی بازان و کالسکه ها را تهدید می کند، دسترسی به پیست های اسکی برای پیاده روی و پیک نیک مجاز نخواهد بود.
ب انجام اقدامات ایمنی لازم در اطراف سورتمه توسط مشاغلی که سورتمه اجاره می کنند ارائه می شود. در خارج از محوطه تعیین شده به عنوان سورتمه سواری استفاده از سورتمه حتی اگر متعلق به آنها باشد مجاز نخواهد بود.
NS. سورتمه‌های جلوی اتاق‌های اسکی به دلیل عدم رعایت احتیاطات کافی توسط صاحبان مشاغل به سرقت می‌رود، همچنین حوادث ناگواری نیز در نتیجه سورتمه سواری افراد در پیست اسکی به جای پیست سورتمه به وقوع می‌پیوندد. فقدان اطلاعات یا عدم تطابق با اطلاعات به همین دلیل به افرادی که درخواست سورتمه فقط در پیست سورتمه در کنار/نزدیک پیست سورتمه می دهند سورتمه تعلق می گیرد و جلوی اتاق های اسکی سورتمه نگهداری نمی شود.
NS. قسمت‌های بلااستفاده و خطرناک پیست‌های اسکی توسط انجمن معلمان اسکی و متصدیان تأسیسات مکانیکی به روی کار بسته می‌شود، این مناطق با نوار‌بندی و علائم هشدار در شرایط نامساعد جوی در دسترس خواهند بود.
دی کسانی که مدرک معلم اسکی نداشته باشند نمی توانند کلاس اسکی بدهند.
به. اپراتورهای پیست اسکی؛ نرده، تور و غیره اقداماتی را برای جلوگیری از خروج اسکی بازان از محوطه اسکی با استفاده از تجهیزات انجام می دهند و همچنین علائم هشدار دهنده را در این مناطق نصب خواهند کرد. اقدامات مشخص شده توسط کمیته ای که برای ایمنی باندها تشکیل شده است بررسی می شود و موسسات دارای نقص تا رفع نواقص شناسایی شده مجاز به استفاده از باند خود نخواهند بود.
f. اسنوموبیل به جز برای پرسنلی که دارای گواهینامه مجوز استفاده هستند استفاده نخواهد شد.
g تاسیسات مکانیکی توسط پرسنل دارای گواهینامه مجوز اداره خواهد شد.
ğ. در روزهای آخر هفته (جمعه ساعت 18.00 و یکشنبه ساعت 24.00) وسایل نقلیه سنگین (کامیون، تانکر سوخت و غیره) مجاز به تردد در مسیر جاده اولوداغ نخواهند بود.
ساعت انتظار برای نصب زنجیر چرخ یا فروش آنها جریان ترافیک را به خطر می اندازد و باعث تصادف می شود زیرا جاده بورسا-اولوداغ یک جاده تک خطی است که در مکان های خاصی باریک می شود. برای این منظور به جز در نقاطی که در مسیر جاده اولوداگ تعیین می شود، زنجیر به فروش نمی رسد و نصب زنجیر فقط توسط افرادی انجام می شود که مجاز به این کار هستند.
NS. به دلیل اینکه با افزایش یخبندان باعث بروز حوادث رانندگی می شود تا پایان اسفندماه از آبنماهای جاده شسته نمی شود.
NS. به منظور اطمینان از ایمنی تردد، اتوبوس های توری که مسافران را به امکانات گردشگری می آورند مسافران خود را پیاده می کنند، در حالی که اتوبوس های توری که سفرهای یک روزه را سازماندهی می کنند مستقیماً به پارکینگ پایینی می روند و فرآیند تخلیه و تخلیه مسافر را در اینجا انجام می دهند. .
j حداکثر دو تاکسی و مینی‌بوس در میدان اصلی در محوطه هتل‌ها منتظر می‌مانند و سایر وسایل نقلیه در قسمت انتظار در کنار پارکینگ بالایی خواهند بود.
ک. در منطقه اولوداگ؛ فعالیت افرادی که به منظور هدایت هتل ها، متل ها و سایر مشاغل و جمع آوری مشتریان به عنوان هانوچو، پیاده، کارمند، افشاگر و موارد مشابه بیان می شوند، مجاز نخواهد بود.
.l. افراد یا گروه هایی که به فعالیت های کوهنوردی یا کمپینگ می پردازند. آنها به همراه تاریخ شروع و پایان فعالیت، مسیر و مکان های اقامتی مورد استفاده، گروه خونی و شماره تلفن افراد شرکت کننده در فعالیت، فتوکپی شناسنامه و مدرک به فرمانداری مراجعه خواهند کرد. نشان دادن شرایط آب و هوایی در حین فعالیت، آن را تحویل خواهند داد. فعالیت افرادی که مدارک و اطلاعات درخواستی آنها مفقود باشد مجاز نخواهد بود.
2. مقرر شد اقدامات مشخص شده در محدوده فعالیت های انجام شده در منطقه اولوداگ با دقت اجرا شود تا بدانیم که طبق ماده 5326 قانون جنحه شماره 32 اقدام خواهد شد.

منبع: http://www.bursayerelyonetim.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*