تله کابین با قدمتی نیم قرنی بورسا آخرین سفر خود را انجام داد.

📩 10/12/2012 19:44

نماد نیم قرنی بورسا آخرین سفر خود را انجام داد: تله کابین قدیمی که آخرین سفر خود را انجام داد، با آغاز ساخت پروژه جدید تله کابین که از جمله آثار شهرداری کلان شهر اولوداغ را دوباره به مرکز جاذبه تبدیل می کند.

شهرداری کلان شهر که پروژه های حمل و نقل مدرن K-J را با هدف تامین حمل و نقل در بورسا به مردم معرفی کرد، با آخرین سفر به کار خط تله کابین جدید که یکی از پروژه هایی است که هدف آن استفاده از اولوداغ به مدت 12 ماه است، سرعت بخشید. از تله کابین موجود رجب آلتپه، شهردار شهرداری کلانشهر، آخرین سفر تله کابین نیم قرنی را که از سال 1963 در بورسا در حال خدمت است و یکی از نمادهای شهر است، همراه با بوروکرات های شهرداری متروپولیتن و اصحاب مطبوعات انجام داد.

"سیستم کاملاً در حال تغییر است"

رئیس جمهور آلتپه در بیانیه خود در ایستگاه Kadıyayla تله کابین اظهار داشت که بورسا شاهد یک روز تاریخی دیگر بود و گفت: "تله کابین تاریخی بورسا در پنجاهمین سال خود است. ما اکنون عملیات تله کابین موجود را که تا امروز برای رسیدن به اولوداغ از آن استفاده کرده ایم، متوقف می کنیم. با خاموش شدن کامل این سیستم، ساخت خط جدید تله‌کابین که طولانی‌ترین تله‌کابین جهان است نیز تشدید می‌شود.»

شهردار آلتپه با بیان اینکه طناب زنی یکی از نمادهای بورسا است، گفت: این طناب زنی که در 29 مهر 1963 به بهره برداری رسید پنجاهمین سال فعالیت خود را سپری می کند. این بزرگراه از خشکی تا اولوداغ 50 کیلومتر فاصله دارد. تله کابین به طول 34 متر در بورسا در سال 4500 برنامه ریزی شد، کار آن در سال 1955 آغاز شد و در سال 1957 شروع به کار کرد. از آن زمان بورسا با تله کابینش گرامی داشته می شود.

حمل و نقل راحت از Teferrüç به منطقه هتل ها

رئیس جمهور آلتپ گفت که تله کابینی که برای نیم قرن قدم گذاشته است، دیگر بار فعلی را بلند نخواهد کرد.

شهردار آلتپه با بیان اینکه طناب زنی یکی از نمادهای بورسا است، گفت: این طناب زنی که در 29 مهر 1963 به بهره برداری رسید پنجاهمین سال فعالیت خود را سپری می کند. این بزرگراه از خشکی تا اولوداغ 50 کیلومتر فاصله دارد. تله کابین به طول 34 متر در بورسا در سال 4500 برنامه ریزی شد، کار آن در سال 1955 آغاز شد و در سال 1957 شروع به کار کرد. از آن زمان بورسا با تله کابینش گرامی داشته می شود.

رئیس جمهور آلتپ تأکید کرد که تله کابینی که برای نیم قرن نشان خود را نشان داد، دیگر بار فعلی را بلند نمی کند و یادآور شد که بیشتر کسانی که می خواهند از اولوداغ صعود کنند باید در صف های طولانی منتظر بمانند. شهردار آلتپ با بیان اینکه این طناب که بیشتر گردشگران عرب برای رسیدن به اولوداغ در ماه های تابستان ترجیح می دهند، با این سیستم جدید در تابستان و زمستان قابل استفاده است، اظهار داشت: پتانسیل مسافربری کابین های 8 نفره به حدود 12 برابر افزایش می یابد. و در مدت کوتاهی حمل و نقل به منطقه هتل های اولوداغ ارائه می شود.

شهردار Altepe با بیان اینکه با استفاده از خط جدید تله‌کابین، بزرگراه کمتر ترجیح داده می‌شود، گفت: «اولوداغ در گوشه و کنار زمین بهشتی است که میزبان زیبایی‌های بسیاری از دریاچه‌های دهانه تا آبشار است. ما می خواهیم از این غنای بورسا در تابستان و زمستان استفاده شود. تعریض جاده در بزرگراه ممنوع است. هدف ما این است که در تابستان و زمستان گردشگران را با تله‌کابین راحت‌تر به اولوداغ برسانیم. این تله کابین که در حال حاضر 4 هزار و 600 متر است به مسافت تقریبی 8 هزار و 500 متر می رسد و گردشگران می توانند با تله کابین از تفروچ به پیست اسکی در منطقه هتل ها بروند.

سفر به ساریالان با خط جدید از ماه جولای آغاز خواهد شد

شهردار Altepe با اشاره به اینکه گردشگرانی که به بورسا می‌آیند و در مرکز شهر اقامت می‌کنند می‌توانند با سیستم جدید در 22 دقیقه به اولوداغ برسند، گفت: ما قصد داریم تا اوایل ژوئیه خط موجود را به ساریالان گسترش دهیم. در چارچوب این کار که قرار است 9 ماه طول بکشد، کابین های سیستمی که شرکت ایتالیایی لایتنر در آن تیرهای تله کابین را می سازد نیز در فرانسه آماده می شود. وی گفت: خط جدید تله کابین که سفری زیبا و لذت بخش را در مدت زمان کوتاهی همراه با منظره پانورامای اولوداغ ارائه می دهد، به بورسا ارزش افزوده و اقتصاد شهر ما را تقویت می کند.

صف انتظار به پایان رسید

رئیس Altepe اضافه کرد که خط جدید طناب‌راه با مدل ساخت - بهره‌برداری - انتقال عملی شده است.
در سامانه جدید که ظرفیت فعلی مسافران به 12 برابر افزایش می یابد با 8 کابین از نوع تله کابین با ظرفیت 175 نفر از مشکل انتظار در صف جلوگیری می شود.     

موزه تله کابین به بورسا

شهردار آلتپ با اشاره به اینکه کابین های موجود، کابین های سیستم قدیمی است که در سال 1955 ساخته شده است، اظهار داشت: این کابین ها به همراه ساختمان اداری تله کابین موجود به عنوان "موزه تله کابین" به بورسا آورده شده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

منبع: پست شهر

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*