وزیر یلدیریم آثار IZBAN در خط Cumaovası-Torbalı را مورد بررسی قرار داد.

📩 25/11/2012 10:25

بینعلی یلدیریم وزیر حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات که کار روی خط Cumaovası-Torbalı از IZBAN را بررسی کرد، گفت که پروازهای تربالی از نوامبر آینده آغاز می شود.
بینعلی یلدریم، وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات پس از بررسی محل ساخت این خط در کوشچوبرون و کسب اطلاعات از مقامات، گفت که کارهای زیربنایی این خط در شرف تکمیل است و کارهای برق رسانی و سیگنال دهی برای روبنا آغاز شده است. وزیر یلدریم با بیان اینکه این خط حداکثر در نوامبر سال آینده خدمات حومه ای را آغاز می کند، گفت: در بخش خط IZBAN از کومائواسی به طول 30 کیلومتر، خدمات قطار با فرکانس 3 دقیقه انجام می شود. این خط که 88 کیلومتر است به این ترتیب 112 کیلومتر خواهد شد. هدف ما محدود به این نیست. مرحله بعدی بعد از تربالی، مرحله تربالی-سلچوک است که 26 کیلومتر است، یعنی خط جنوبی ازبان. ساخت این خط را از سال آینده آغاز می کنیم و در برنامه سرمایه گذاری قرار گرفته است. وی گفت: از سال آینده کار را آغاز خواهیم کرد. وزیر یلدیریم با بیان اینکه این پروژه در خط 52 کیلومتری آلیاغا-برگاما که ادامه خط IZBAN است نیز تا پایان امسال به پایان می رسد و مناقصه این خط در سال آینده انجام می شود، گفت: با تکمیل تمام کارها، خط 188 کیلومتری بین برگاما - سلچوک به مردم ازمیر ارائه می شود که در حال حاضر طولانی ترین خط در ترکیه است.وی اظهار داشت: 100 کیلومتر دیگر به IZBAN اضافه می شود. یک خط حمل و نقل عمومی
وزیر ییلدیریم با بیان اینکه از مارس 2011 تاکنون 84 میلیون مسافر جابجا شده است، ظرفیت مسافر روزانه آن در حال حاضر حدود 180 هزار نفر است و زمانی که این خط با ظرفیت کامل کار کند، روزانه 550 هزار نفر جابه جا می شوند، گفت: «نیاز به حمل و نقل عمومی است. در ازمیر در حال افزایش است. یکی از بزرگترین مشکلات IZBAN در حال حاضر این است که مجموعه قطار کافی نیست. 33 ست بود، علاوه بر آن ست های ساخته شده برای باشکنترای را در 10 ست دادیم. بنابراین او 40 ست را پشت سر گذاشت. با این حال، مقامات IZBAN و شهرداری ازمیر اظهار داشتند که این مجموعه ها کافی نیستند و قطعاً به تقویت جدیدی نیاز است. من دستورالعمل هایی را به TCDD دادم. گفتم بیایید با هر وسیله ای که داریم به ازمیر کمک کنیم، اول نیازهای ازمیر را برآورده کنیم. امیدوارم در مدت کوتاهی خبرهای خوبی برای ازمیر داشته باشیم.»
وعده های ما زنده می شوند
وزیر یلدیریم با بیان اینکه از اینکه وعده‌هایی که به ازمیر داده‌اند یک به یک اجرا می‌شود خوشحالیم، افزود: «به نظر می‌رسد این واقعیت که این وعده‌هایی که به ازمیر داده‌ایم بدون تأخیر محقق می‌شود، نشان‌دهنده درک ما از خدمات است. این خط 30 کیلومتری 60 میلیون دلار قیمت دارد. این تنها بخشی از TCDD است. علاوه بر آن شهرداری ایستگاه هایی را احداث خواهد کرد. او دستور خود را انجام داد. 7 ایستگاه و چند روگذر انجام می شود. هیچ گذرگاهی در این خط وجود نخواهد داشت. 35 پروژه از 14 پروژه در واقع شروع به کار کرده اند. 16 پروژه دیگر هنوز در دست برنامه ریزی است. هیچ پروژه ای وجود ندارد که ما به آن رسیدگی نکرده باشیم. سال آینده حداقل 14 پروژه را علاوه بر این 5 پروژه در ازمیر پایه گذاری خواهیم کرد. بنابراین، من امیدوارم که ما به تمام وعده‌هایی که قبل از سال 35 داده‌ایم، عمل کنیم، شاید با پیش‌روی از اهداف در «پروژه 35 ازمیر 2023».
بحث به این معنا نیست
وزیر یلدریم در پاسخ به سؤالات خبرنگاران، ورود به بحث «مترو یا تراموا در ازمیر» را بی فایده دانست و گفت: «همانطور که می دانید، یک سیستم ریلی سطحی یا پروژه تراموا در ازمیر وجود دارد. شهرداری کلان شهر در دو طرف ساحل. Karşıyaka و سمت آلسانجاک. یکی از این پروژه ها تصویب شده و دیگری در مرحله تصویب است. باز هم، کار مترو Üçyol- Üçkuyular شهرداری کلانشهر ازمیر برای مدت طولانی ادامه دارد. جدای از این، شهرداری برای ساخت سه خط جدید توسط وزارت ما درخواست داده است. با این حال هیچ پروژه ای وجود ندارد. خطوط دارای نام هستند اما تا کنون ذکر شده که این خطوط در تمامی اسناد و برنامه های سرمایه گذاری شهرداری کلانشهر ازمیر ساخته خواهد شد. لذا در حال حاضر دوره آماده سازی پروژه ها، مطالعه ادامه دارد. پس از اتمام، این خطوط در برنامه گنجانده خواهد شد.»

احترام به İZMİR
وزیر یلدیریم در پاسخ به این سوال که در مورد مشارکت شهرداری کلانشهر ازمیر و TCDD در IZBAN و اینکه کدام یک بیشتر روی آن سرمایه گذاری کرده است، گفت: "ما در ازمیر کار کردیم. ما یک سیستم حمل و نقل به نام IZBAN معرفی کردیم. نزدیک به 2 سال است که خدمات رسانی می کند و میلیون ها نفر از ساکنان ازمیر از آن بهره مند می شوند. مردم ازمیر هیچ اعتراض یا صدایی ندارند، اما IZBAN همچنان ابزار سیاست است. من این را بی عدالتی در حق مردم ازمیر می دانم. من فکر نمی‌کنم که کمک مثبتی به تداوم سالم مشارکت داشته باشد. ما وارد این حساب ها نخواهیم شد. بارها گفته ایم که چه کسانی چقدر و چه فرصت هایی ارائه کردند. به نظر ما طرح این بحث بی معنی بیهوده است. این مهم نیست که چه کسی چقدر کمک کرده است، بلکه مهم نیست که آیا کار انجام شده به ازمیر کمک کرده است، زندگی آنها را آسان تر کرده است. از این به بعد از طرف خودمان حداقل درگیر نمی شویم، وارد این بحث نمی شویم. ما این را بی احترامی به مردم ازمیر می دانیم. نه شهرداری و نه وزارتخانه این کار را از جیب خود انجام نمی دهند. ما با منابعی که از مالیات شهروندان منتقل می شود خدمت می کنیم. هیچ کس نباید از این خدمات مهم به عنوان ابزار ارزان سیاست استفاده کند. مشارکت عمیق تر از پایان آن است. وقتی صحبت از سرویس می شود، ما به جزئیات نگاه نمی کنیم. هیچ احساسی در دولت وجود ندارد. هرکس هر چه می گوید، شهروند حرفش را می زند.»

منبع: حریت

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*