کوه آرارات با ساخت هتل ها و تله کابین به بهشت ​​گردشگری تبدیل خواهد شد.

📩 24/11/2018 09:53

برای اولین بار پس از سال ها، گام های جدی برای گشودن کوه آرارات به روی گردشگری برداشته می شود. فرمانداری ایغدیر با ساخت تاسیسات گردشگری و تله کابین و ایجاد امکانات اقامتی مشابه کشتی نوح، کوه آرارات ترکیه را به مرکز شماره یک گردشگری ترکیه تبدیل خواهد کرد.

مصطفی تامر فرماندار ایغدیر را نورتین ارس شهردار ایغدیر، سرهنگ اومیت دوندار فرمانده پادگان، سلیم آکچا رئیس پلیس استان، رمضان هوشابر شهردار کاراکویونلو، برخی از شهرداران بخش‌های فرعی، نمایندگان سازمان‌های غیردولتی، رئیس فدراسیون کوه‌نوردی کاراالدینکا، رئیس فدراسیون کوهنوردی کاراالدینکا، توآلااور، فرماندار ایغدیر همراهی می‌کردند. مشاور عصمت اولکر به همراه حسین اوکتار از اداره ورزش و جوانان استان ارزروم دیروز از روستای سیرو در ناحیه دوغوبیازیت به کوه آرارات کورهان فلات رفتند.

فرماندار و هیئت همراه که در فلات کورهان، سکونتگاهی قدیمی در ارتفاع حدود 3 متری اردوگاه ایجاد کرده بودند، در اینجا تحقیقاتی را انجام دادند. فرماندار مصطفی تامر که در جمع خبرنگاران در یایلا بیانیه ای ارائه کرد، گفت: «یکی از مهم ترین پروژه هایی که در نظر داشتیم اجرا کنیم، آوردن کوه آرارات به گردشگری بود. برای این منظور شرکتی به نام «شرکت سهامی اتحادیه برق Iğdır» تأسیس کردیم. همه سازمان های مردم نهاد را با این شرکت شریک خواهیم کرد. اول از همه، ما در نظر داریم یک هتل زنجیره ای، یک سیستم تله کابین و یک رستوران کشتی نمونه شبیه کشتی نوح در بالای منطقه کورهان بسازیم. ما می خواهیم شهروندان خود را که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند به عنوان شرکا در شرکتی که ایجاد کرده ایم وارد کنیم. اجازه دهید کسانی که در شرکتی که ما تأسیس کرده‌ایم شریک هستند یا کسانی که نیستند از ما حمایت کنند، از ما انتقاد نکنند.»

پس از مصطفی تامر، شهردار ایغدیر نورتین ارس در سخنرانی خود گفت: فرماندار عزیز، افتتاح کوه آرارات را به روی گردشگری آغاز کرد. هیچ راه برگشتی وجود ندارد، اکنون باید برای حرکت رو به جلو تلاش کنیم. درهای ما به روی هر کسی که از ما حمایت کند باز است. اما کسانی که حمایت نمی کنند نباید مانع باشند، یعنی غزال نگذارند. ما به عنوان مردم ایغدیر بدون در نظر گرفتن طبقه، نژاد و قومیت با تمام قدرت خود خواهیم جنگید. مناظری که امروز اینجا پدیدار شده است بسیار زیبا است، ما این را ادامه خواهیم داد.»

علاءالدین کاراجا رئیس فدراسیون کوهنوردی در سخنان خود گفت: ما به عنوان فدراسیون کوهنوردی همیشه سرمایه گذاری در دامنه های شمالی کوه ها را مناسب می دانیم. سمت ایغدیر کوه آرارات برای این کار بسیار مناسب است. حمایت بی‌پایانی از سوی ما برای سرمایه‌گذاری در اینجا وجود دارد.»

منبع: http://www.porttakal.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*