سیستم حمل و نقل ریلی و شبکه سیستم ریلی موجود در استانبول

📩 02/10/2012 11:55

با توجه به اینکه استانبول دارای ساختار سکونتگاهی چند مرکزی و متفاوت و پتانسیل توسعه و تغییر سریع است، مشاهده می‌شود که سیستم ریلی فعلی به میزان مطلوب پاسخگوی نیازها نیست.

راه حل های مختلفی توسط شهرداری متروپولیتن استانبول تولید می شود که به توسعه سیستم های ریلی برای حل مشکلات حمل و نقل اجازه می دهد.

اطلاعات عمومی تجاری

مترو استانبول یکی از خطوطی است که شرکت حمل و نقل استانبول متعهد به فعالیت می باشد. طول خط مترو بین شیشانه و آتاتورک اوتو سانایی 15,65 کیلومتر است. این مترو که با 10 وسیله نقلیه (آرایه چهارگانه) در 12 ایستگاه خدمات ارائه می دهد، روزانه به 231.163 مسافر خدمات رسانی می کند.

شرکت حمل و نقل مترو سبک ترمینال اتوبوس آکسارای-فرودگاه، خط دیگری که خدمات عملیاتی را ارائه می دهد، تقریباً 252.289 مسافر در روز را جابجا می کند و 18 ایستگاه بین آکسارای-فرودگاه را در 31 دقیقه پوشش می دهد و به طور قابل توجهی از شدت حمل و نقل شهری می کاهد.

طول کل آن 14 کیلومتر است و روزانه به 215.484 مسافر خدمات رسانی می کند. Kabataş تراموای خیابانی بین Zeytinburnu حمل و نقل سریع و راحت را به خصوص در شبه جزیره تاریخی فراهم می کند. این خط که با پسوند Zeytinburnu-Bağcılar تا Bağcılar گسترش یافته است، به مترو سبک در ایستگاه های Zeytinburnu و Aksaray متصل می شود. Kabataş با اتصال به مترو استانبول با خط فونیکولار تقسیم، "ادغام کامل" در سیستم های ریلی شهری حاصل شد.

خط تراموا Habibler-Topkapı با 15 کیلومتر طول خط و 22 ایستگاه، روزانه به 60.000 مسافر خدمات رسانی می کند.

بررسی رضایت مسافران در سال 2009

شرکت حمل و نقل استانبول در می 2009، M1 Aksaray-Airport Metro، M2 Shişhane-AOS Metro، T1 Zeytinburnu-Kabataş تراموا، T2 Zeytinburnu-Bağcılar Tram، T4 Habibler-Topkapı Tram، F1 Taksim-Kabataş بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده با روش مصاحبه حضوری با 2 مسافر در خطوط فونیکولار و نقشه Eyüp-Piyer 2009. نقشه شبکه سیستم راه آهن عمومی استانبول، خط تله کابین لوتی 3813، سطح رضایت عمومی از مسافران با خدمات حمل و نقل 76 درصد تعیین شد. پنج معیار رضایت بخش خدمات عبارتند از مدت زمان سفر، وضعیت کار گردان ها، نگرش و رفتار باجه های امنیتی و عوارضی، خدمات اطلاعات داخل خودرو و روشنایی ایستگاه ها.

طبق نظرسنجی رضایت مسافران در سال 2009، M1 Aksaray- Airport Metro، M2 Taksim-4.Levent Metro، T1 Zeytinburnu- Kabataş تراموا، T2 Güngören-Bağcılar Tram، F1 Taksim- Kabataş با کمک خطوط فونیکولار و در نهایت تراموا T4 Habibler-Topkapı مشخص شد که روزانه از ورود 123.000 وسیله نقلیه شخصی به ترافیک جلوگیری می شود.

تعمیر و نگهداری و تعمیر سیستم های ریلی

کارهای عایق صدا و لرزش در خط LRT، کار سنگ زنی و پروفیل مجدد در خطوط LRT، مترو و تراموا، خطوط و سیستم های انرژی، کلیه تعمیرات، تعمیرات و بازرسی دوره ای وسایل نقلیه مترو و تراموا در حال خدمت. انجام می شوند. علاوه بر این، تعمیر و نگهداری، اصلاح و بازنگری خطوط و سیستم های انرژی موجود در طول سال ادامه دارد.

ضمیمه ها: شبکه موجود سیستم ریلی، خطوط، ظرفیت، کارهای سیستم ریلی عمومی و غیره. لطفا برای جزئیات بیشتر به گالری مراجعه کنید…

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*