حرکت سیستم ریلی شهرداری کلانشهر بورسا

📩 24/11/2018 09:48

سمیه پالا مشاور شهردار کلانشهر با بیان اینکه مهم ترین موضوع بورسا حمل و نقل است، گفت: در حالی که در 20 سال گذشته 22 کیلومتر خط ریلی احداث شده است، در این مدت تنها 27 کیلومتر خط ریلی در حال احداث است. ریاست رجب آلتپه."

پالا با شرکت در برنامه یک کانال تلویزیونی محلی در مورد سرمایه گذاری های حمل و نقل در بورسا صحبت کرد. پالا با بیان اینکه بورسا شهر بزرگی است و در خدمت ترکیه و جهان است، تصریح کرد: حضور خود را در هر زمینه ای مانند صنعت، علم، گردشگری، کشاورزی و فرهنگ احساس می کند. پالا با بیان اینکه چنین شهر بزرگی می تواند مشکلاتی داشته باشد و مدیرانی که می توانند آنها را حل کنند در حال انجام وظیفه هستند، یادآور شد: بسیاری از شهرداران، فرمانداران، اتاق های دانشگاهی و حرفه های دانشگاهی تاکنون خدمت کرده اند و شهرداری کلانشهر بورسا به ریاست رجب آلتپه خدمت کرده است. برای شهر و شهروندان سرمایه گذاری کرده است.

پالا گفت: «شهروندان ما باید بدانند شهرداری که مشکلات آنها را درک کند در کار است. مهم ترین مسئله بورسا حمل و نقل عمومی است. مهمترین عامل در حمل و نقل عمومی سیستم ریلی است. سال ها پیش با تغییر سیستم ریلی انتخاب درستی انجام شد و این روند همچنان ادامه دارد. در حالی که 20 کیلومتر خط ریلی در 22 سال گذشته قبل از این دوره کشیده شد، تنها 27 کیلومتر خط ریلی در این دوره به ریاست رجب آلتپه ساخته شد. در این مدت حدود 650 تریلیون دلار برای خطوط ریلی هزینه شده است. وی گفت: شهرداری کلانشهر بورسا در حال انجام وظیفه خود برای حل مشکل حمل و نقل است.

پالا درباره مطالعات طرح جامع حمل و نقل یادآور شد: شهرداری کلانشهر بورسا طرح جامع حمل و نقل و طرح زیست محیطی مقیاس 1/100000 را تهیه کرد که از زمان اردم ساکر تاکنون در دستور کار قرار نگرفته است. پالا با اشاره به اینکه مدیران شهرداری مانند کسانی که برنامه‌ریزی می‌کنند افرادی عاقل هستند، گفت: تصمیماتی که می‌گیرند برای چنین برنامه‌هایی مناسب است. نباید فهمید که کارهای متفاوت یا مخالف انجام می شود. ما همیشه به نظرات و افکار اتاق های دانشگاهی خود احترام می گذاریم و آنها را بالای سر خود نگه می داریم. با این حال نباید فراموش کرد که بورسا با 2 میلیون جمعیت یک موجود زنده است. تا زمانی که راه های جدید باز نشود، حتی راه های موجود در طرح پهنه بندی موجود نیز باز نشود، تردد در شهر مسدود می شود. یک محور اصلی بین گوکدره و کاپلیکایا وجود دارد. در زیر آن، محور جدیدی از شهرکوستو به کستل شکل گرفت. از سوی دیگر، کار جاده ای 30 متری بین Acemler و Esenevler ادامه دارد. اینها رگهای حیات بورسا هستند. 150 تریلیون پول سلب مالکیت هزینه شد تا ساکنان بورسا بتوانند به راحتی از خانه های خود به محل کار رفت و آمد کنند و جاده های جدید را باز کنند.

پالا با بیان اینکه محورهای عمودی نیز در کنار محورهای عرضی ساخته شده است، تصریح کرد: تخریب ساختمان ها در جاده منتهی به چیچک کادسی آغاز شد. پالا با بیان اینکه این راه ها باید افتتاح شوند، تصریح کرد: حتی کارهای موجود در این طرح نیز به سختی اجرا می شود، اما در این مدت کار راهداری به پایان می رسد. پالا همچنین تصریح کرد: یک میلیون و 1 هزار تن آسفالت ریخته شد تا مردم بورسا بتوانند در جاده های سالم تر تردد کنند.

پالا با اشاره به اینکه هرکسی می تواند در دادگاه نظر خود را درباره سرمایه گذاری ها اعلام کند، گفت: در صورت کسب مجوز از دادگاه برای ساخت جاده، وظیفه شهرداری ها و شوراها چیست؟ آیا این همه مدیر نمی توانند برای منافع بورسا تصمیم بگیرند؟ تصمیمات دادگاه تصمیم نهایی نیست. مهم نیست که چقدر مسدود است، بورسا به جاده های جدید نیاز دارد و باید باز شود. مردم در منطقه ییلدیریم یا کستل چگونه به بزرگراه پیرامونی منتقل می شوند؟ با این حال، می توان از شکاف در Gölbaşı وارد جاده کمربندی شد. جاده ارتباطی سامانلی باید ساخته شود تا این مشکل حل شود.

پالا با بیان اینکه بورسا با ورزشگاه جدید با ظرفیت 45 هزار نفر ارزش افزوده پیدا خواهد کرد، یادآور شد: در حال حاضر یک ورزشگاه ولدروم به جای این ورزشگاه وجود دارد. از سوی دیگر پالا با بیان اینکه یک میلیون متر مربع پارکینگ در اطراف ورزشگاه ایجاد شده است، همچنین تاکید کرد که در اطراف هیچ ورزشگاهی چنین فضای سبز وجود ندارد. پالا با اشاره به اینکه مشکل حمل و نقل در ورزشگاه وجود نخواهد داشت، گفت: بورسرای در اطراف آن قرار دارد و تقاطع ها و جاده های جدیدی نیز ساخته شده است. پالا با اشاره به خط T1 که در آلتیپارمک به کار خود ادامه می دهد، گفت: «تجار هیچ شکایتی در این زمینه نخواهند داشت. هیچ مدیری در ظاهر به مردم خودش صدمه نمی زند. در روندی که ادامه دارد، دو طرف می نشینند و صحبت می کنند و نظرات خود را بیان می کنند. تراموا و خطوط حمل و نقل عمومی از ملزومات ضروری هستند. انجمن های حرفه ای نیز می توانند هر موضوعی را به دادگاه بکشانند. ما به عنوان شهرداری به نظرات و افکار اتاق های حرفه ای احترام می گذاریم. بالاخره اداره در جایگاه مسئولیت کار خود را انجام می دهد. مردم هنوز تصمیم نهایی را می گیرند. مردم منتظر سرمایه گذاری در حمل و نقل هستند. شما با چنین برخوردهای بازدارنده ای به شهروندان خدمت نخواهید کرد. خودروها دوباره از خیابان آلتیپارمک عبور می کنند و جاده ها باریک نمی شوند. وسایل نقلیه ای که آسیب کمتری برای محیط زیست دارند، انرژی کمتری مصرف می کنند و مسافر بیشتری را حمل می کنند، استفاده خواهند شد. روند انتقال از وسیله نقلیه چرخدار به سیستم ریلی ادامه دارد.

منبع: http://www.pirsushaber.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*