با خصوصی سازی TCDD، آلستوم ترکیه را به یک پایگاه تولید و صادرات تبدیل خواهد کرد.

📩 21/09/2012 12:43

اشتهای آلستوم فرانسوی برای سرمایه گذاری در ترکیه را برانگیخت. آلستوم همچنین اعلام کرد که در صورت خصوصی سازی TCDD، آرزو خواهند کرد. افزایش تعداد پروژه های راه آهن و سیستم ریلی در ترکیه در سال های اخیر، اشتهای سرمایه گذاری آلستوم فرانسوی، یکی از غول های جهانی فعال در این زمینه را برای ترکیه تشدید کرده است. جیان لوکا ارباچی، مسئول حمل و نقل اروپا، خاورمیانه و آفریقا آلستوم، که اظهار داشت که پیشرفت ترکیه در سیستم های ریلی و ریلی را به موازات رشد آن تماشا کرده اند، گفت که ترکیه که به خودی خود بازار بزرگی است، نیز به یک بازار بزرگ تبدیل شده است. پایگاه صنعتی و مهندسی، از اینجا به منطقه، گفت: بر صادرات به کشورها تمرکز دارند.
جهان با دقت ترکیه را تماشا می کند
مسئولین شرکت حمل و نقل آلستوم که در نمایشگاه Innotrans Berlin 2012، یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنعت ریلی در جهان شرکت کرده بودند، با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ویژه در محل نمایشگاه به سوالات خبرنگاران ترکیه پاسخ دادند. جیان لوکا ارباچی، مدیر حمل و نقل آلستوم خاورمیانه و آفریقا، با بیان اینکه ترکیه مهم ترین بازار حمل و نقل آلستوم در منطقه ای است که در آن واقع شده است، گفت که آلستوم در ترکیه نیز اهدافی را افزایش می دهد که با اقتصاد رو به رشد خود توسط کل جهان از نزدیک رصد می شود. . ارباچی تأکید کرد که آنها نه تنها از نظر بازار خود، بلکه به عنوان یک مرکز صنعتی منطقه ای و بزرگ به ترکیه اهمیت می دهند. مناقصه ها اشتهای تولید را افزایش می دهد Alstom Transport که به توسعه صنعتی خود به موازات گسترش جغرافیایی خود ادامه می دهد، کارخانه های جدید خود را در بازارهای در حال توسعه یا نزدیک به آن افتتاح می کند. این شرکت که می خواهد ترکیه را به عنوان مرکز صنعتی منطقه ای آلستوم قرار دهد، همچنین بسیار مایل است که یک مرکز تولید برای حمل و نقل آلستوم در ترکیه افتتاح کند. ارباچی با بیان اینکه مناقصه های قطار سریع السیر و مترو که توسط TCDD و سایر شهرداری های کلان شهرها به ویژه شهرداری کلان شهر استانبول افتتاح شد، اشتهای آلستوم را برای تولید در این زمینه در ترکیه افزایش داد، ارباچی اظهارات زیر را در این زمینه بیان کرد: ما نمی توانیم در مورد مکان آن اظهار نظر کنیم. و تاریخ با این حال می توانم بگویم که افتتاح یک کارخانه در ترکیه کاملاً به مناقصات افتتاح شده به عنوان حمل و نقل آلستوم و تأثیرگذاری ما در این مناقصات بستگی دارد. پروژه ها گاهی به تاخیر می افتند. تأخیر پروژه‌ها پروژه تأسیسات تولیدی ما را نیز به تأخیر می‌اندازد.» ارباچی تاکید کرد که ترکیه با داشتن مهندسان خوب، نیروی کار و صنایع فرعی، همه شرایط را برای تبدیل شدن به یک مرکز صنعتی دارد. ارباچی با یادآوری اینکه لکوموتیو را برای حمل و نقل بار تولید کردند، گفت: برای تقاضای لکوموتیو بار که پس از آزادسازی راه آهن افزایش خواهد یافت، نیز آمادگی دارند.
در حال آماده شدن برای مناقصه های جدید هستیم
آردا اینانچ، مدیر کل حمل و نقل آلستوم ترکیه نیز اظهار داشت که آنها به عنوان آلستوم نقش بسیار فعالی در مناقصات قطار سریع السیر و سیگنالینگ که توسط TCDD و مناقصات حمل و نقل ریلی که توسط شهرداری ها افتتاح می شود، ایفا می کنند. اینانچ با اشاره به اینکه آنها می خواهند در پروژه های قطار سریع السیر آنکارا-سیواس، سیواس-ارزینجان و آنکارا ازمیر که در دستور کار هستند شرکت کنند، گفت که در مناقصات خرید وسایل نقلیه برای سرمایه گذاری های مترو در استانبول که زیرساخت های آن است، شرکت خواهند کرد. مناقصه ها تکمیل شده است
"اگر TCDD خصوصی شود، ما آرزو خواهیم کرد"
فرانسوا لاکوت رئیس بخش فنی جهانی حمل و نقل آلستوم با بیان اینکه ترکیه به زودی به کشور پیشرو در اروپا و منطقه آن در پروژه های راه آهن و سیستم ریلی تبدیل خواهد شد، اظهار داشت که پروژه های مترو و تراموا جدید برای بازار ترکیه وجود دارد و آنها منتظر این پروژه هستند. برای توضیح جزئیات روشن شود. وقتی از آنها پرسیده شد که آنها در موقعیتی مانند خصوصی سازی TCDD چه نوع علاقه ای از خود نشان می دهند، لاکوت گفت: "ما دوست داریم بخشی از کنسرسیومی باشیم که ممکن است در چنین خصوصی سازی رخ دهد. در یک خصوصی سازی احتمالی، مایلیم با یک اپراتور خوب در زمینه های نگهداری و سیگنالینگ فعال باشیم.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*