یک خط تله‌کابین بین تنگه بسفر آلتونی‌زاده و اتیلر می‌آید

📩 24/11/2018 09:17

رئیس İBB، Kadir Topbaş اعلام کرد که یک تله کابین بین Altunizade و Etiler ساخته خواهد شد. این پروژه که به عنوان یک مدل ساخت-عملیات برنامه ریزی شده است، با جنبه گردشگری و حمل و نقل خود به میدان خواهد آمد.

توپباش پس از دیدار با وزیر صنعت و تجارت سنگاپور، وزیر امور خارجه لی یی شیان و هیئت همراه، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

اردوغان روز گذشته اعلام کرد که یک مسجد غول پیکر در تپه کاملیکا ساخته خواهد شد. توپباش در پاسخ به سوالات این پروژه اعلام کرد که پروژه تله کابین از اتیلر تا آلتونی زاده را نیز اجرا خواهند کرد.

توپباش با بیان اینکه انتقال دیگر خط به تپه چاملیجا خواهد بود، جایی که مسجد غول پیکر ساخته می شود، گفت: این پروژه ای است که قبل از پروژه مسجد در نظر گرفته بودیم. ما در واقع کار طناب زنی را 4 سال پیش شروع کردیم. شرکت ها و کشورهایی هستند که در برخی از شهرهای دنیا این کار را با موفقیت انجام داده اند. ما می خواهیم به عنوان build-operate بدهیم. این یک سیستم با ظرفیت 6 هزار مسافر در ساعت خواهد بود.

هم گردشگری و هم حمل و نقل

Topbaş با تاکید بر اینکه پروژه تله کابین از نظر حمل و نقل و گردشگری مهم است، گفت: عبور از دو قاره با تله کابین مهم و هیجان انگیز خواهد بود. به قبول شدگان گواهینامه داده می شود. از طرفی حمل و نقل شهری نیز مهم است. به عبارت دیگر، زمانی که شما در هر ساعت 6 هزار مسافر دریافت می کنید، به معنای تراکم بسیار جدی است.

منبع: NTVMSNBC

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*