چهره کوه علی با سیستم فونیکولار تغییر خواهد کرد

📩 10/02/2012 15:04

کوه علی که از 3 تپه در دامنه کوه ارسیس تشکیل شده و یکی از مراکز مهم ورزش های هوایی است، با طرحی که شهرداری طلاس آن را آغاز کرده چهره جدید خود را به دست خواهد آورد. در این پروژه که قرار است با سیستم فونیکولار از محوطه تفرجگاه تا پارکینگ روی تپه دسترسی داشته باشید، به مسیر تیک آف ورزش های هوایی 3 نیز رسیده و جاده موجود برای دوچرخه های کوهستان ساماندهی می شود.
کمک کنید. دانشیار دکتر. بوراک اصیلیسکندر و تیمش اطلاعاتی در مورد این پروژه به رفعت ییلدیریم شهردار تالاس و روسای واحد در خانه فرهنگ Yaman Dede دادند. بوراک اصیلی اسکندر با بیان اینکه شهرداری طلاس کار مقدماتی هدف گردشگری کوه علی را به پایان رسانده است، گفت: انواع سازه های کوه را بررسی کرده اند. اصیلیسکند با اشاره به اینکه تمهیداتی را برای ورزش هایی مانند دوچرخه سواری در کوهستان و دویدن در جاده موجود که به بالای تپه منتهی می شود، اندیشیده اند، توضیح داد: مهمترین بخش این پروژه سیستم فونیکولار از منطقه تفریحی در دامنه کوه تا ماشین است. پارک بالا اصیلیسکندر گفت:
ما در مطالعه خود با در نظر گرفتن ماهیت بومی کوه، سیستم فونیکولاری به طول 890 متر و ارتفاع 1 متر را پیش بینی می کنیم. مهمانانی که به منطقه تفریحی می آیند می توانند با سیستم فونیکولی که در اینجا سوار خواهند شد به بالای کوه صعود کنند. در هنگام بالا رفتن از تپه، هم می توانید شهر را تماشا کنید و هم از مسیر کوتاه تری به قله برسید. بر این اساس قصد داریم در یک ساعت حدود 500 نفر را جابه جا کنیم و سالانه 450 هزار نفر از قله بازدید کنند. ما می خواهیم یک مسیر پرش فعلی را به سه برسانیم. همچنین در حال آماده سازی برای گردشگری بالن در کوه هستیم. در کنار این ها سعی کردیم در اجلاس هتل های شهری برای ورزش های هوایی بسازیم. همچنین یک موزه، رستوران و سایر امکانات اجتماعی وجود خواهد داشت که تاریخ شهر را بازگو می کند.
رفعت یلدیریم، شهردار تالاس پس از ارائه سخنرانی، از تیم برای پروژه پیش از استادی تشکر کرد و گفت که یافتن مزیت کوه از بسیاری جهات کار را آسان تر می کند. رئیس جمهور یلدریم گفت: "در اینجا قیصری می تواند در پروژه های مختلفی شرکت کند، از موزه حیات طبیعی شروع می شود، جایی که ما زندگی را به کوه ها یا موزه حیات طبیعی گیاه شناسی خواهیم برد. به نظر می رسد ورزش های هوایی با موتور موتوری باشد، اما ثبت تمدن گذشته کوه علی ابعاد متفاوتی به مطالعات می بخشد. برای شما موفق باشید" او گفت.
شهردار یلدریم با بیان اینکه پروژه پیش امکان سنجی کوه علی و پروژه استاد ارجیس تضمین می کند که شهر نه تنها هوا و ورزش های زمستانی را بهبود می بخشد، بلکه جایگاهی را که شایسته آن در کیک گردشگری است خواهد گرفت، شهردار یلدیریم بهترین ها را برای طرح جامع Erciyes یک آرزو کرد. استیج که در آخر هفته افتتاح می شود از کسانی که همکاری کردند تشکر کرد.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*