کشتی کشف شده از حفاری های مارمارای بازسازی و به آب انداخته خواهد شد

📩 03/01/2012 22:34

در حالی که یک رویا با پروژه Marmaray محقق شد، هر دو پرنده با یک سنگ کشته شدند. به لطف این پروژه، آن تاریخ مخفی در استانبول نیز فاش شد.

این روزها هیجان در مرکز تحقیقات کشتی‌های غرق‌شده دانشگاه استانبول به اوج خود رسیده است... دانشمندانی که از هر قسمت از کشتی‌های غرق‌شده در حفاری‌های مارماری مراقبت می‌کنند، در تلاش برای دستیابی به یک معجزه هستند. در این زمینه، 1.200 سال -کشتی قدیمی از خاکسترش بازسازی می شود.

سرپرست پروژه کشتی غرق شده مارمارای با ارائه اطلاعات در مورد این موضوع. دکتر. Ufuk Kocabaş گفت: "ما کشتی ها را به صورت تکه ای پردازش می کنیم. این یک کار عالی است، اما وقتی به حفاری های Yenikapı فکر می کنید، هزاران شی وجود دارد. در میان آنها 36 کشتی غرق شده وجود دارد. رد پاها از عصر نوسنگی، از 8.500 سال پیش تا امروز پدیدار شده است.

حفاظت از ویرانه های جالب

بخش‌هایی از کشتی‌های غرق‌شده که در میان بقایای آن‌ها پیدا شده بود، یکی یکی برچیده شد. بخش هایی از کشتی مورد بحث به شیوه ای نسبتاً جالب حفظ شده است. ماهی قرمز برای این محافظت استفاده می شود. ماهی مورد بحث از قطعات کشتی در برابر حشرات و لارو پشه محافظت می کند.

کشتی برای بازسازی و راه اندازی

معاون پروژه کشتی غرق شده Marmaray. دکتر. اوفوک کوجاباش گفت: "چه با اره بریده شده باشد، چه با تبر، چه با اسکنه، چه با اره بریده شده باشد، چه مهارت بین دندان های اره است، آیا از حق خود استفاده کرده است. دست یا چپ، می توانیم آنها را تا این جزئیات تجزیه و تحلیل کنیم. با این مواد، کشتی بازسازی می‌شود و همه چیز اورجینال می‌شود.»

با داده های به دست آمده تصویری سه بعدی از کشتی نیز ارائه شد. روند بعدی در ساخت کشتی تقریباً به یک رویداد تبدیل خواهد شد.

دانشیار دکتر. اوفوک کوجاباش گفت: "ما در حال برنامه ریزی برای ساخت این کشتی به همراه موزه های باستان شناسی استانبول، یا در باغ موزه باستان شناسی آنها یا در باغ دانشگاه استانبول هستیم. او گفت: «ما می‌خواهیم آن را از طریق یک سری فعالیت‌ها بسازیم و به این فکر می‌کنیم که در نهایت آن را به جایی که از 1.200 سال پیش آمده است، راه اندازی کنیم.

منبع: TRT

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*