قطار سرعتی 500 کیلومتری از چین

📩 24/11/2018 11:50

چین، یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای راه‌آهن جهان، ساخت قطار جدید «شمشیر» را به پایان رسانده است که با سرعت بیش از 500 کیلومتر در ساعت روی ریل‌های آهنی طراحی شده است. گفته شده است که قطار ساخت چین تا چند ماه دیگر تست درایو را آغاز خواهد کرد.

در اخبار خبرگزاری رسمی چین، شین هوا، گزارش شد که چین قطاری را طراحی کرده است که می تواند از 500 کیلومتر در ساعت بر روی ریل آهنی عبور کند. CSR Corp. واقع در شهر چینگدائو در شمال کشور. شرکت با مسئولیت محدود و طراحی شده بر اساس شمشیر باستانی چین، اعلام کرد که این قطار پس از چند ماه سفرهای آزمایشی خود را آغاز خواهد کرد.

در اخبار، بزرگترین تولید کننده قطار چین CSR Corp. در کنار سرعت قطار مدل CRH380A که توسط Ltd ساخته شده بود، توجه به افزایش تجهیزات تکنولوژیکی و ظرفیت حمل مسافر آن جلب شد. عنوان شد که در بدنه قطار از ماده پلاستیکی استفاده شده که به شکل شمشیر طراحی شده است.

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سطح فن‌آوری که چین در حمل‌ونقل ریلی به آن رسیده است، سری «نسل بعدی صلح» است که با نام «Gaotie» نیز شناخته می‌شود که بین پایتخت این کشور پکن و مرکز مالی شانگهای اجرا می‌شود. قطار CRH380A Gaotie در آزمایشات بین شهر زائوژوانگ در شمال چین و شهر بینگبو در جنوب، با رسیدن به سرعت 486.1 کیلومتر در ساعت، رکورد جهانی را شکست.

تخمین زده می شود که کل شبکه ریلی 90 هزار کیلومتری چین با خطوط جدید افتتاح شده در سال 2020 به 100 هزار کیلومتر برسد.

منبع: CIHAN

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*