آنکارا - آخرین وضعیت در پروژه قطار سریع السیر استانبول

📩 24/11/2018 12:01

پروژه قطار سریع السیر شامل ساخت یک راه آهن سریع السیر دو مسیره جدید با سیگنال، کاملا الکتریکی، مناسب برای 250 کیلومتر در ساعت، مستقل از خط موجود بین آنکارا و استانبول است.

امروزه مجموع خط موجود بین آنکارا و استانبول 576 کیلومتر است و همه آنها سیگنال و برق هستند.

پس از تکمیل خط قطار سریع السیر که مستقل از خط موجود، مناسب برای 250 کیلومتر در ساعت، دو مسیره، برق دار و سیگنال دهی شده است، فاصله دو شهر بزرگ به 533 کیلومتر کاهش می یابد.

این پروژه از 10 قسمت مجزا تشکیل شده است.

• آنکارا-سینکان: 24 کیلومتر
• آنکارا-ایستگاه قطار سریع السیر
• Sincan-Esenkent: 15 کیلومتر
• Esenkent-Eskişehir : 206 کیلومتر
• گذرگاه ایستگاه اسکی شهیر
• Eskişehir-Inönü : 30 کیلومتر
• İnönü-Vezirhan : 54 کیلومتر
• Vezirhan-Kösekoy : 104 کیلومتر
• Köseköy-Gebze : 56 کیلومتر
• گبزه-حیدرپاشا : 44 کیلومتر

از آنجایی که بخش 44 کیلومتری گبزه-حیدرپاشا با پروژه مارمارای به یک مترو سطحی تبدیل خواهد شد، در محدوده پروژه مارمارای ساخته خواهد شد.

این پروژه همچنین شامل 12 مجموعه قطار سریع السیر و عملیات ساخت انبار قطار سریع السیر است.

پروژه قطار سریع السیر آنکارا - استانبول در دو مرحله تکمیل می شود.

در حالی که بخش آنکارا - اسکی شهیر این پروژه امسال به بهره برداری رسید، کار ساخت و ساز بین اسکی شهیر و استانبول ادامه دارد.

هدف پروژه

• ایجاد یک فرصت حمل و نقل سریع، راحت و ایمن با ساخت راه آهن دو خطه، برقی، سیگنال دار و پرسرعت مناسب برای 250 کیلومتر بین آنکارا و استانبول.
• افزایش سهم راه آهن از حدود 10 درصد به 78 درصد در حمل و نقل مسافر.
• کاهش زمان سفر بین آنکارا و استانبول.

پروژه شامل چه مواردی می شود؟

• در خط آنکارا - استانبول که پرترددترین محور مسافری و باری از نظر ترافیک جاده ای، ریلی و هوایی است، شانس رقابتی راه آهن افزایش می یابد و سهم مسافر از 10 درصد به 78 درصد خواهد رسید.
• در خط آنکارا-استانبول به طور متوسط ​​7 ساعت راه آهن، 5-6 ساعت جاده، 3-4,5 ساعت هوایی از مرکز تا مرکز، مشروط بر استفاده از وسایل نقلیه خدماتی، با فعال سازی Esenkent- بخش اسکی شهیر;
• آنکارا-استانبول 4-4,5 ساعت،
• آنکارا-اسکی شهیر تا XNUMX ساعت فرود می آید،
• زمان سفر در خط آنکارا-ازمیر نیز کوتاه خواهد شد.
• با راه اندازی هر دو فاز Esenkent-Inönü و İnönü-Köseköy در سال 2008.
• آنکارا-استانبول در 3 ساعت،
• آنکارا-گبزه به 2 ساعت و 30 دقیقه کاهش می یابد.
• این صرفه جویی قابل توجه در زمان سفر، شهرها را به حومه یکدیگر تبدیل می کند و فرصت رفت و آمد روزانه را برای افرادی که در شهرهای مختلف به دلایل اجباری مانند تحصیل و کار زندگی می کنند، فراهم می کند.
• تعامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین شهرها افزایش خواهد یافت.
• با ادغام با Marmaray، حمل و نقل مسافر بدون وقفه از اروپا به آسیا انجام می شود.
• زمانی که پروژه های قطار سریع السیر دیگر وارد عمل شود، شبکه قطارهای سریع السیر در خطوط مهم کشورمان شکل می گیرد.
• خط قطار سریع السیر دو خطه که جدا از خط موجود ساخته شده است، ظرفیت خط موجود را که برای حمل بار و قطارهای دیگر محافظت می شود، افزایش می دهد و این امر در خطوط دیگر بازتاب مثبت خواهد داشت.
• کشور ما که روز به روز در حال شهرنشینی و صنعتی شدن است، با قطار سریع السیر که یک وسیله حمل و نقل عمومی مدرن است، گام مهمی در قرن بیست و یکم یعنی «عصر جدید راه آهن» برداشته است.
• کشور ما که در مرحله عضویت در اتحادیه اروپا قرار دارد با زیرساخت های حمل و نقل خود برای این روند آماده خواهد شد.
• توان رقابتی و سهم حمل و نقل راه آهن که مدرن ترین سیستم حمل و نقل در حمل و نقل عمومی است، وابسته به نفت نیست، هزینه های ساخت پایینی دارد، عمر مفید بالایی دارد، از زمین کمتری نسبت به بزرگراه ها استفاده می کند و باعث ایجاد محیط زیست نمی شود. آلودگی، با صید عصر افزایش خواهد یافت. یک سیستم حمل و نقل متعادل اثرات مثبت بسیاری بر اقتصاد، زندگی اجتماعی و فرهنگی ما خواهد داشت.

با توسعه راه آهن که با عصر قطارهای سریع السیر راه آهن را هموار کردند، مردم ترکیه سیستم حمل و نقل ریلی را بهتر می شناسند و از آن مراقبت می کنند.

معیارهای طراحی پروژه:

• طول: 533 کیلومتر
• تعداد خطوط: دو خط، برق، با سیگنال
• سرعت: 250 کیلومتر بر ساعت
• بار محوری: 22.5 تن
• حداقل شعاع منحنی : 3.500 .
• حداکثر شیب: 016%
• نوع ریل : UIC-60
• طول ریل: جوشکاری پیوسته
• کیفیت ریل: 900 A
• تراورس ها: تراورس های بتنی مونوبلاک پیش تنیده و پیش تنیده از نوع B70

بخش های پروژه و کارهای انجام شده

اولین خط قطار سریع السیر ترکیه

ESENKENT ESKISEHIR

مناقصه بخش 206 کیلومتری Esenkent-Eskişehir (Inönü) پروژه در 17 انجام شد و قراردادی با کنسرسیوم AOG در 09,1999 امضا شد.

پروژه آغاز شد.

پس از مدت 3 سال، کار ساخت و ساز با مراسم کلنگ زنی که در تاریخ 08.06.2003/XNUMX/XNUMX در آنکارا برای اجرای پروژه برگزار شد آغاز شد.

از توانبخشی تا قطار سریع السیر.

این پروژه با حفظ خط موجود از بازسازی، که شامل ساخت جاده اضافی در کنار خط موجود است، به پروژه قطار سریع السیر دو خط جدید تبدیل شده است.

خط چگونه ساخته شد؟

کار ساخت و ساز خط قطار سریع السیر Esenkent-Eskişehir در چهار بخش جداگانه ادامه یافت. 3 مرکز ساخت و ساز مختلف در ایلورن، بیچر و بیلیکووا تأسیس شد.

کلیه مصالح به کار رفته در زیرساخت، روبنا و سیستم های الکترومکانیکی پروژه مطابق با استانداردهای بین المللی انتخاب شدند. در طول ساخت این خط، در هر مرحله با دانشگاه های معتبر کشورمان همکاری هایی صورت گرفت تا نحوه درخواست ها و نحوه یافتن راه حل برای مشکلات پیش آمده مشخص شود.

ریل های ساخته شده برای خط قطار سریع السیر در اسپانیا و مواد متعلق به سیستم های تراورس و الکترومکانیکی که از خارج از کشور می آمدند در مناطق انبار چیده شدند.

پانل های 36 متری تهیه شده در مناطق انبار با دستگاه مونتاژ خط به نام VAICAR روی خط گذاشته شد. سپس سیستم های برق رسانی، سیگنالینگ و مخابراتی خط نصب شد. تمام کارهای لازم به منظور آماده سازی خط برای درایوهای آزمایشی انجام شده است.
اگرچه خط قطار سریع السیر Esenkent-Eskişehir به موازات جاده موجود ادامه می‌یابد، اما نقاطی وجود دارد که در آنها تلاقی می‌کند. در این نقاط زیرگذر قطار و روگذر قطار احداث و خطوط قطارهای موجود و تندرو از یکدیگر جدا شدند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه خط قطار سریع السیر بزرگراه دولتی آنکارا - اسکی شهیر را در 2 نقطه قطع می کند، خط جدید قطار سریع السیر با ساخت پل در این بخش ها از روی بزرگراه عبور کرد. برای اطمینان از عبور وسایل نقلیه جاده ای، تراکتورها، کمباین ها و عابران پیاده و حیوانات از مناطق کشاورزی و مراکز استقرار در مسیر، زیرگذر، روگذر و پلچک ساخته شد.

در اسنکنت اسکی شهیر چه شد؟

2,5 میلیون تن حفاری با 25 میلیون کامیون انجام شد.
164 میلیون تن بالاست با 2,5 هزار بار کامیون حمل شد
· 254 توری،
26 روگذر بزرگراه
13 پل رودخانه،
30 زیرگذر بزرگراه،
· 2 پل عبوری بزرگراه،
· 7 پل قطار،
3926 پله با طول کل 4 متر،
· 471 تونل به طول 1 متر.
· مجموع 57 هزار تن راه آهن،
· 680 هزار خوابگاه گذاشته شد.
در نتیجه؛ خط قطار سریع السیر Esenkent-Eskişehir مستقل از خط موجود و به عنوان یک مسیر دوگانه مناسب برای سرعت 250 کیلومتر در ساعت ساخته شد.

آزمایش در خط قطار سریع السیر

قبل از شروع حمل و نقل تجاری در خطوط قطار سریع السیر در سراسر جهان، کنترل و درایوهای آزمایشی در زمان های مشخصی انجام می شود.

قراردادی در 30.03.2007 با TÜV SÜD Rail Gmbh، مؤسسه مجاز بین المللی که مجاز به صدور گواهینامه برای خطوط قطار سریع السیر است، امضا شد.

تست درایوها در تاریخ 2 با مجموعه قطار سریع السیر ETR 4 آغاز شد که با 500 لوکوموتیو و 25.04.2007 واگن اجاره ای از ایتالیا برای تست درایو راه اندازی شد.

TÜV SÜD، کارکنان فنی TCDD و اعضای هیئت علمی دانشگاه های ما در تست درایوها شرکت کردند که با افزایش تدریجی سرعت با روش های اعمال شده توسط TÜV SÜD Rail Gmbh انجام شد.

سرعت 275 کیلومتر در ساعت و بالاتر در تست درایوها به دست آمد.

درایوهای آزمایشی بعدی با مجموعه قطارهای سریع السیر جدید خریداری شده از اسپانیا که مسافران را در این خط حمل می کند، ادامه یافت.

ESKISEHIR-INÖNÜ (30 کیلومتر)

برای کارهای زیربنایی در این بخش، قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در تاریخ 24.03.2006 امضا شد و کارها از 03.04.2006 آغاز شد. مناقصه کارهای تامین زیرساخت بخش مذکور در تاریخ 07.04.2008/03.07.2008/XNUMX انجام و قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX منعقد گردید.
سایت در تاریخ 22.07.2008/100/24 به شرکت مورد نظر تحویل و کار شروع شد. کارهایی که قرار بود در چارچوب قرارداد اول انجام شود به اتمام رسید و با برآورد قیمت 10 درصدی خاتمه یافت و برای کارهای ناتمام مناقصه تامین انجام شد. مراحل تصفیه کار مذکور در تاریخ 2008/22/27.12.2007 انجام شد و در مجموع 14.01.2008 کیلومتر قطعه برای ساخت روبنایی آماده شد. شرکت ساختمانی و صنعتی Yapı Merkezi در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX قراردادی با آن منعقد شد و سایت در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX تحویل گردید.

SINCAN-ESENKENT (15 کیلومتر)

قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در 15 برای بخش 24.03.2006 کیلومتری Sincan-Esenkent امضا شد و کارها در 03.04.2006 آغاز شد.
در پروژه با افزایش 120 درصدی اکتشاف در کارهای زیربنایی کار به پایان رسید و پذیرش موقت کار در تاریخ 22/10/2008 انجام و سایت به روبنا تحویل داده شد. EMRE RAY Energy Cons. San. Ve Tic.Ltd.Şti. قراردادی در تاریخ 25.04.2008 با آن منعقد شد و سایت در 15.08.2008 تحویل گردید.

دنده ESKISEHIR زیرزمینی است

با توجه به اینکه راه های مواصلاتی شهری در اسکی شهیر خطوط راه آهن موجود را در نقاط مختلف قطع می کند، در نظر گرفته شده است که تقاطع اسکی شهیر به صورت زیرزمینی در نظر گرفته شود تا راه حلی برای تقاطع های همسطح موجود پیدا شود.

در چارچوب ارائه خدمات موثرتر به مشتریان با انتقال مراکز موجود بار و انبار در ایستگاه اسکی شهیر به حومه شهر، قرار است خدمات جابجایی و نگهداری انبار انجام شده در ایستگاه اسکی شهیر به حسن بی در محدوده شهر منتقل شود. منطقه صنعتی سازمان یافته اسکی شهیر

پروژه تقاطع ایستگاه اسکی شهیر در مجموع 3,4 کیلومتر است. طول دارد و شامل 2240 متر برش های بسته و 1151 متر برش های مقطع U است.

. در تونل؛
. 2 خط قطار سریع السیر
. 2 خط معمولی،
. 1 خط بار
. 5 خط خواهد بود.
. در قسمت U به صورت 2 خط 1 سریع و 3 معمولی طراحی شده است.

مناقصه پاس ایستگاه اسکی شهیر در تاریخ 08.11.2007 و NET Yapı ve Tic.Ltd.Şti.- GÜLÇUBUK İnş انجام شد. حداکثر تورت. آواز خواندن. تجارت Ltd. Sti. میانگین کار. با قرارداد منعقده در تاریخ 03.03.2008/18.03.2008/540 و تحویل سایت در تاریخ 1000/500/96، مدت ساخت کار XNUMX روز تقویمی می باشد. در خصوص انتقال زیرساخت ها در مسیر ساخت، جابجایی Ø XNUMX و Ø XNUMX انجام شده و پروژه های مخابراتی و برقی به تصویب رسیده است. مطالعات پروژه جابجایی گاز طبیعی ادامه دارد. در ضلع جنوبی آنکارا، ساخت دیوار مقطع XNUMX متری به پایان رسیده است و پیش بینی می شود خط بهره برداری موقت برای شروع تولید در بخش های دیگر تکمیل شود.

İNÖNÜ-VEZİRHAN، VEZİRHAN-KÖSEKÖY (158 کیلومتر)

فاز دوم این پروژه که 158 کیلومتر طول دارد، در دو بخش Köseköy-Vezirhan و Vezirhan-Inönü ساخته می شود.

. بخش 1: KÖSEKÖY-VEZİRHAN: 104 کیلومتر

. بخش 2: VEZIRHAN-INÖNÜ: 54 کیلومتر
قرارداد وام با قراردادهای دو طرف منعقد و تصمیم هیات وزیران گرفته شد. قرار است با پیش پرداخت و تحویل محل در سال 2008 کار ساخت و ساز تا سال 2010 تکمیل شود.

KOSEKOY-GEBZE

به منظور اتصال بخش INönü-Vezirhan-Köseköy که مناقصه پروژه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول برای آن انجام شده است و Gebze-H.Paşa که در محدوده پروژه Marmaray قرار دارد، انجام شد. برنامه ریزی شده است تا منطقه Köseköy-Gebze را برای عملیات قطار سریع السیر مناسب کند.
مقدمات مناقصه قطعه 56 کیلومتری ادامه دارد و قرار است ساخت این قطعه همزمان با مرحله دوم به پایان برسد.

آنکارا-سینکان (24 کیلومتر)

مطالعات پروژه به منظور مناسب ساختن بخش 24 کیلومتری بین آنکارا-سینجان، که بخشی از پروژه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول است، برای بهره برداری قطارهای سریع السیر و ساماندهی حومه موجود انجام شده است. خطوط، سکوها و ایستگاه ها.

جاده‌ها و ایستگاه‌های این بخش با ۲ قطار سریع‌السیر، ۲ قطار حومه‌ای و ۲ خط معمولی بین آنکارا و بهیچ‌بی، ۶ خط، ۲ قطار سریع‌السیر، ۲ قطار حومه‌ای و ۱ خط معمولی بین بهیچ‌بی-سینجان، بازآرایی شدند. قرار است 2 خط احداث شود

در این بخش خط، خطوط برون شهری و واحدهای خدماتی برای ارائه راه‌اندازی قطارهای پرسرعت و حمل‌ونقل شهری در استانداردهای مترو ساخته می‌شود.

برنامه ریزی شده است که مناقصه بخش آنکارا-سینکان در سال 2008 انجام شود و ساخت و ساز در سال 2009 به پایان برسد.

منبع: TCDD

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*