پروژه راه آهن دو مسیره بین کوتاهیا و قونیه

📩 25/12/2011 13:14

حبیب سلوک، معاون وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات با بیان اینکه از سال 1940 تا 2003 میلادی 945 کیلومتر خط آهن در ترکیه ساخته شده است، گفت: با نخست وزیر اردوغان که مجدداً راه آهن را به یک سیاست دولتی تبدیل کرد، 2003 کیلومتر آن. از سال 888 تاکنون 1076 کیلومتر قطار سریع السیر است. کیلومتر راه آهن ساخته شده است."

در نشستی که به ریاست ویسل اروغلو وزیر جنگلداری و امور آب در هتل کورل ترمال برگزار شد، مشکلات حمل و نقل آفیون کاراهیسار مورد بررسی قرار گرفت. حبیب سلوک معاون وزیر حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات، عرفان بالکانلی اوغلو فرماندار آفیون کاراهیسار، برهانتتین چوبان شهردار آفیون کاراهیسار از حزب عدالت و توسعه، فرمانداران بخش، شهرداران شهرها و مدیران بخش ها در این نشست حضور داشتند.

ویسل اروغلو وزیر جنگلداری و امور آب در کنفرانس مطبوعاتی این نشست از حبیب سلوک به خاطر کارهای انجام شده توسط وزارت حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات که قبلاً وزارت حمل و نقل بود، تشکر کرد. اروغلو با یادآوری اینکه حبیپ سلوک قبل از انتخابات 12 ژوئن 2011 مدتی به عنوان وزیر حمل و نقل خدمت کرده بود، خواسته های شهروندان را که دریافت کرده بود با سلوک معاون وزیر در میان گذاشت.

8 کیلومتر راه آهن جدید در 1076 سال

سلوک با بیان اینکه خواسته های وزیر ارغلو را مورد توجه قرار خواهند داد، تصریح کرد: به عنوان یک وزارتخانه اقدامات مهمی در حمل و نقل انجام داده اند. سلوک با ارائه اطلاعاتی در مورد مطالعات انجام شده گفت:

از سال 1940 تا ژانویه 2003، در مجموع 945 کیلومتر راه آهن در ترکیه ساخته شد. پس از اینکه نخست وزیر رجب طیب اردوغان دوباره آن را به یک سیاست دولتی تبدیل کرد، راه آهن دوباره شتاب گرفت. از سال 888 تا پایان سال 2003، 2011 کیلومتر راه آهن ساخته شد که 1076 کیلومتر آن قطارهای سریع السیر است. ساخت خط ریلی 1630 کیلومتری هم اکنون در حال انجام است.

راه آهن دو خط بین کوتاهیا و قونیه

معاون وزیر سولوک همچنین با اشاره به اینکه مطالعات پروژه قطار سریع السیر بین آنکارا - ازمیر و استانبول - آنتالیا - آلانیا در حال انجام است، تصریح کرد: با بهره مندی از مزایای این پروژه، مسیری دو خطه بین کوتاهیا - قونیه ایجاد خواهند کرد. وجوه کمک مالی مشارکت پیش از الحاق اتحادیه اروپا (IPA).

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*