بورسا-ینیشهیر YHT یک قدم به هدف خود برای ساخت یک خط قطار سریع السیر 2023 هزار کیلومتری تا سال 10 نزدیکتر شده است.

📩 24/11/2018 11:44

قرارداد مرحله 115 کیلومتری بورسا-ینی شهیر، اولین بخش از 75 کیلومتر راه آهن سریع السیر بورسا- بیلجیک، دیروز در ساختمان مرکزی TCDD آنکارا (راه آهن دولتی جمهوری ترکیه) امضا شد. TCDD قراردادی را با YSE-Tepe Partnership برای ساخت خط امضا کرد. شراکت YSE-Tepe و معاون نخست وزیر، بولنت آرینچ، بینعلی یلدیریم وزیر حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات و سلیمان کارامان مدیر کل TCDD در مراسم امضای قرارداد شرکت کردند. خط مذکور در 913 روز (2,5 سال) تکمیل خواهد شد. پروژه های اجرایی بخش Yenişehir-Bilecik همزمان با فاز اول آماده می شود. با تکمیل این خط 115 کیلومتری در سال 2016، زمان سفر بین آنکارا و بورسا به 2 ساعت و 10 دقیقه و بین استانبول و بورسا به 2 ساعت و 15 دقیقه کاهش می یابد. خط ۷۵ کیلومتری ینی شهیر- بورسا به مبلغ ۳۹۳ میلیون و ۱۷۰ هزار لیره به مشارکت YSE-Tepe مناقصه شد.

بینعلی یلدریم وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات در این مراسم اظهار داشت که پروژه های قطار سریع السیر پایتخت های سلجوقیان، عثمانی و ترکیه را به هم متصل می کند. یلدریم گفت: «ما آنکارا را به قونیه، آنکارا را به سیواس، آنکارا را به استانبول و آنکارا را به بورسا با پروژه‌های قطار سریع‌السیری که اجرا کرده‌ایم، متصل می‌کنیم. ما مردم را به هم متصل می کنیم.» گفت. وزیر یلدریم با یادآوری اینکه مبارزه برای استقلال از ایستگاه قطار آنکارا مدیریت شد، گفت که راه آهن جایگاه مهمی در توسعه کشور دارد. وزیر یلدریم با بیان اینکه در راه آهن کارهایی را انجام می دهند که رویا محسوب می شود، گفت: پروژه قطار سریع السیر آنکارا - استانبول ده ها دولت و دوجین وزیر را فرسوده کرده است. این قدرت ما بود که این خط را تکمیل کنیم. این مسئولیت دولت ماست که پروژه صد ساله ای را که در سال 1860 رویای آن بود، یعنی مارمارای، که سلطان عبدالمجید رویای آن را در سر داشت و پروژه سلطان عبدالحمید برای آن آماده شده بود، تحقق بخشد.

یلدریم تصریح کرد که آنها به تولید داخلی در راه آهن اهمیت می دهند و برای تولید ریل داخلی، تراورس داخلی، لوکوموتیو، قیچی و مجموعه قطارهای سریع السیر گام برداشته اند. یلدریم گفت: ما مقرر کرده ایم که مجموعه قطارهایی که در ساخت متروی آنکارا استفاده می شود باید با 51 درصد مشارکت داخلی ساخته شود. مثال زد

وزیر ییلدیریم با تشریح اندازه کاری که قرار است در خط 75 کیلومتری بورسا-ینی شهیر انجام شود، «معادل ایجاد شهری که 20 هزار نفر در آن زندگی خواهند کرد»، در مورد این پروژه اطلاعات زیر را ارائه کرد: «نزدیک به 200 اثر از این پروژه وجود دارد. هنر، 20 کیلومتر تونل، 6 کیلومتر راه پله است. بنابراین یک سوم تونل و راه‌راه است. در سراسر ترکیه زمین سختی وجود دارد، شرایط سخت است. بشینیم گریه کنیم؟ ما با این درک کار می کنیم که "مشکل را می توان بلافاصله انجام داد، غیرممکن مدتی طول می کشد".

سلیمان کارامان، مدیر کل TCDD خاطرنشان کرد که آنها با خط قطار سریع السیر بورسا به آرزوی 58 ساله پایان دادند. کارامان گفت: در خط مذکور ایستگاه های بورسا، گورسو و ینی شهیر وجود خواهد داشت و این خط نیز مطابق با حمل و نقل مسافر و بار ساخته می شود.

کارامان گفت: این خط با سرعت 250 کیلومتر در ساعت با آخرین فناوری قطار سریع السیر ساخته می شود. در حالی که زیرساخت ها را در 2,5 سال به پایان می رسانیم، همزمان ساخت ینی شهیر-بیلجیک را آغاز خواهیم کرد. گفت.

1 نظر

  1. راه آهن و قطاری که سال ها در مرحله پروژه بود و حتی اگر در بورسا بود پشیمان شدم، بعد از سفر قطاری که در کودکی در سفری طولانی با آن ملاقات کردم و اغلب کوپه ام را ترک می کردم و به تماشای آن می نشستم. بیرون، بالاخره با قطار سریع السیر به مرحله ساخت و ساز آمد. اگرچه به اندازه دوران کودکی من هیجان انگیز نبود، اما اینکه قطار به بورسا بیاید و به راه آهن اهمیت داده شود، هنوز هم پیشرفت بزرگی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*