پروژه قطار سریع السیر بورسا-ینیشهیر به اندازه کافی سریع نیست

📩 24/11/2018 11:32

تحولات شگفت انگیزی در مورد قطار سریع السیر وجود دارد که مناقصه آن در تاریخ 1 آگوست بین بورسا و ینی شهیر برگزار شد که مردم بورسا منتظر آن بودند. پس از اتصال قطار به خط آنکارا-استانبول از بیله‌جیک به جای عثمانلی، مشخص شد که سرعت بین بورسا و بیله‌جیک کم خواهد بود زیرا قطارهای باری نیز وارد می‌شوند.

مناقصه قطار که سالها در انتظار عادی شدن آن سریع یافتیم، در اول اوت برگزار شد، نتیجه در 1 نوامبر اعلام شد، تحقیقات در سازمان تدارکات عمومی به دلیل مخالفت ها ادامه دارد.
در حین بررسی…

DDY در مرحله دوم پروژه، یعنی فاز Yenişehir-عsmaneli، که مناقصه آن انجام نشده بود، تجدید نظر کرد و شروع به کار برای تغییر این خط به Yenişehir-Bilecik کرد.
آن توسعه ...

ما آن را بر اساس دیداری که حسین شاهین، معاون حزب عدالت و توسعه بورسا با سلیمان کارامان، مدیر کل DDY در جریان مذاکرات بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه داشت، نقل کردیم.

بعد از آن…

تحول جدیدی در مورد طراحی قطار سریع السیر پدیدار شده است.
به طور دقیق تر، جزئیاتی در مورد استفاده از قطار توسط شاهین، معاون بورسا حزب عدالت و توسعه، مدیر کل DDY ارائه شد.

از دیدار او با کارامان فهمیدیم.

همینه:

قطارهای پرسرعتی که در خطوط آنکارا - اسکی شهیر و آنکارا - قونیه کار می کنند به طور متوسط ​​250 کیلومتر در ساعت کار می کنند. در واقع، قطار سریع السیر قونیه اخیراً رکوردی را به ثبت رسانده و تا 283 کیلومتر پیش رفته است.

پس چی…

قطار پرسرعت ما می تواند تا 200 کیلومتر بین بورسا و بیلجیک سرعت بگیرد. بنابراین، سفر قطار که سریع نامیده می شود، خیلی سریع نخواهد بود.

زیرا…

بین بورسا و بیلجیک، زمانی که قطار سریع السیر وجود ندارد، قطارهای باری نیز وارد ریل می شوند. به این ترتیب مناطق صنعتی اسکی شهیر، بوزویوک و بیلجیک می توانند به Gemlik که نزدیک ترین بندر است برسند.
از آنجایی که ریل ها مطابق با قطارهای پرسرعت و قطارهای باری طراحی شده اند، برای سرعت بالا مناسب نخواهند بود.

از همین رو…

قطاری که با سرعت زیادی از آنکارا یا استانبول به سمت بیله‌جیک می‌آید، با کاهش سرعت از بیله‌جیک به بورسا می‌رسد.

منبع: روزنامه اولی

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*