قرارداد قطار سریع السیر بورسا ینی شهیر با مشارکت YSE-Tepe امضا شد

📩 24/11/2018 11:44

پروژه غول پیکر امضا شد

بینالی یلدیریم، وزیر حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات، گفت: از آنکارا تا قونیه، از آنکارا تا استانبول، از آنکارا تا سیواس، از آنکارا تا بورسا، پایتخت های سلجوقی، عثمانی و ترکیه یکی از پروژه های YHT هستند که همسایگان را ایجاد می کنند. یکی از آنها گزارش داد.

یلدیریم در مراسم امضای پروژه قطار سریع السیر بورسا (YHT) که در اداره کل TCDD برگزار شد، اظهار داشت که امروز یک روز خوشحال کننده برای راه آهن است و آنها افزوده جدیدی به خط YTH ایجاد کرده اند. .

یلدیریم با آرزوی مفید بودن مراسم امضای بخش بورسا-ینی‌شهیر که اولین مرحله خط بورسا-بیله‌جیک است، گفت: راه‌آهن به اندازه استقلال جمهوری ترکیه مهم است و مبارزه برای استقلال. از اینجا شروع شد و از ایستگاه قطار آنکارا اداره می شود.

یلدریم با بیان اینکه پس از اعلام جمهوری، بسیج برای احیای راه آهن آتاتورک آغاز شد، گفت: سرمایه گذاری زیادی در راه آهن انجام شده است. شبکه ما در پیمان ملی که با 4 هزار و 100 کیلومتر خریدیم، در آن زمان به 3 هزار و 600 کیلومتر اضافه شد و یک شبکه 8 هزار کیلومتری توسعه یافت. با این حال، پس از سال 1950، ترکیه دوره غفلت و فراموشی را تجربه کرد. در حالی که در آن روزها 134 کیلومتر جاده در یک سال ساخته می شد، سالانه تنها 1950 کیلومتر جاده بین سال های 2003 تا 18 ساخته می شد. این یک جاده جدید نیست، فقط یک جاده ارتباطی است."

یلدریم با اشاره به اینکه خطوط راه آهن با سرعت 160 کیلومتر به دلیل سهل انگاری و بی توجهی به کمتر از میانگین سرعت 50 کیلومتری رسید، گفت: به جای جاده سازی، تکایودات درست می شود. Tekayyüdat به معنی "جاده بد است، سرعت خود را کاهش دهید" با گذاشتن یک علامت در جاده خراب است. وی گفت: متاسفانه ترکیه چنین دوره ای را تجربه کرده است.

یلدیریم با اشاره به اینکه دولت حزب عدالت و توسعه در سال 2003 راه‌آهن را به یک سیاست دولتی تبدیل کرد، راه‌آهن دیگر سرنوشت کشور نبود.

راه‌آهن بار این کشور را به دوش می‌کشد، باری بر دوش کشور نیست، باری بر دوش کشور نخواهد بود و شرکت 1,5 قرنی را که به حرکت توسعه‌ای ما کمک می‌کند، دوباره تأسیس کنیم. این دولت موفق به تحقق پروژه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول شده است که تاکنون 1 دولت و 2 ده دولت را به خود دیده است. مارماری که آرزوی سلطان عبدالمجیت بود و پروژه آن توسط سلطان عبدالحمیت تهیه شده بود، به دولت‌های حزب عدالت و توسعه نیز اعطا می‌شود تا پروژه صد ساله‌ای را که در سال 1860 رویای آن بود، محقق کند.

تولید داخلی

یلدیریم با بیان اینکه برای تحقق تولید ریل داخلی، تراورس داخلی، لوکوموتیو، سوئیچ و مجموعه قطارهای سریع السیر در راه آهن اقداماتی انجام داده اند، گفت که شرط کرده اند که مجموعه قطارهایی که در ساخت متروی آنکارا استفاده می شود باید باشد. با 51 درصد سهم داخلی ساخته شده است.

یلدریم با بیان اینکه کاری معادل ایجاد یک خط 75 کیلومتری، شهری که 20 هزار نفر در آن زندگی می کنند، انجام می دهند، گفت: نزدیک به 200 اثر هنری وجود دارد که 20 کیلومتر آن تونل است و 6 کیلومتر آن شامل تونل است. از مسیرهای عبوری بنابراین یک سوم تونل و راه‌راه است. در سراسر ترکیه زمین سختی وجود دارد، شرایط سخت است. چیکار کنیم بشینیم گریه کنیم؟ او گفت: ما با این درک کار می کنیم که "مشکل است، می توان آن را فورا انجام داد، غیرممکن کمی زمان می برد".

یلدریم با بیان اینکه خطوط قطار سریع السیر به تدریج به سمت آناتولی گسترش می یابد، گفت: تمدن های آناتولی پایتخت های خود را با یکدیگر متحد کردند.

یلدریم خاطرنشان کرد: پروژه های YHT از آنکارا به قونیه، آنکارا به استانبول، آنکارا به سیواس، آنکارا تا بورسا که پایتخت های سلجوقی، عثمانی و ترکیه را با یکدیگر همسایه می کند، یکی یکی محقق می شود.

یلدریم با بیان اینکه راه‌آهن‌هایی را که روی آن سیاست‌گذاری می‌شود را از عرصه سیاست خارج کردند و در خدمت ملت قرار دادند، گفت: مراسم امضای قرارداد امروز مرحله مهمی از حرکت مجدد راه‌آهن است. . در ترکیه، با تجهیز کشور به جاده های تقسیم شده، با تقسیم جاده ها، زندگی و ملت را متحد کرده ایم. ما مردم خود را در شرق و غرب، شمال و جنوب خواهر و برادر کرده ایم.»

یلدریم با بیان اینکه با محاسبه برای آسان کردن زندگی و افزایش کیفیت زندگی شهروندان در هر کاری که انجام می دهند، تجارت می کنند، گفت که نتیجه این کار را دیدند و 9 سال را پشت سر گذاشتند.

یلدریم با بیان اینکه با قاطعیت به کارهای مورد نیاز کشور و مردم ادامه خواهند داد، گفت: کشورهایی که مردم را در مرکز زندگی و نظام قرار نمی دهند با بحران دست و پنجه نرم می کنند و غفلت مردم پشت بحرانی که آغاز شده است. در خارج از کشور و در اروپا ادامه دارد، همه چیز را پول می بیند، مردم را وسیله ای برای کسب درآمد می بیند.او توضیح داد که این مسیری غیرقابل اجرا بود.

یلدریم با بیان اینکه به لبخند زدن مردم ادامه خواهند داد، آرزو کرد که سال 2012 سلامت، رفاه، آرامش و صلح را برای کشور و ملت به ارمغان بیاورد.

آرزوی 58 ساله بورسا به پایان رسید

سلیمان کارامان مدیر کل TCDD نیز اطلاعات زیر را در مورد کارهای انجام شده در راه آهن در سال جاری ارائه کرد:

ایستگاه قطار سریع السیر پولاتلی را باز کردیم. ما پایه و اساس فاز اول Başkentray را گذاشتیم. ما Egeray را در ازمیر به خدمت گرفتیم. ما پایه و اساس کارخانه ای را گذاشتیم که تخته های قطار سریع السیر را در سیواس تولید می کند. ما تصمیم گرفتیم که Gaziray، یک سیستم حمل و نقل ریلی شهری را به همراه شهرداری متروپولیتن غازیانتپ بسازیم. ما اولین قطار دیزلی داخلی ترکیه را به آناتولی بین ازمیر و تایر دادیم. ما مسیر قطار سریع السیر آنکارا - قونیه را که ارزان ترین مسیر در جهان است، در کمترین زمان تکمیل و توسط ترکیه به طور کامل ساخته شده است. ما پایه جاده ای را گذاشتیم که اگرای تا توربالی امتداد دارد. ما پروژه بزرگراه دریای اروپایی ترکیه را با قطار شروع کردیم. ما دوران ارتباطات پرسرعت را در قطار سریع السیر آغاز کردیم. 15 کیلومتر تونل حفر کردیم. یک پل 5 کیلومتری ساختیم. ما 260 سازه هنری، زیرگذر و روگذر ساختیم. 805 کیلومتر راه آهن را نوسازی کردیم. پیشنهادهایی برای ساخت قطار سریع السیر آنکارا-ازمیر دریافت کردیم، یک رکورد در تاریخ راه آهن با 26 شرکت شکسته شد. 30 دسامبر، ما در حال امضای قطار سریع السیر بورسا هستیم.

کارامان با بیان اینکه سال 2011 را با YHT بورسا بسته اند و سال 2012 را با YHT بورسا افتتاح خواهند کرد، گفت که آرزوی 58 ساله بورسا برای قطار پایان یافته است.

کارامان با ارائه اطلاعاتی در مورد خط بورسا ینی شهیر که قرار است ساخته شود، خاطرنشان کرد: در مجموع 75 سازه هنری شامل 15 تونل به طول 20 کیلومتر، 6 پل راهرو به طول 225 هزار و 20 متر، 44 زیرگذر و روگذر، 58 مورد. پلچک ها در بخش 143 کیلومتری ساخته می شود.

کرمان با بیان اینکه حدود 10 میلیون و 500 هزار متر مکعب خاکبرداری و 8 میلیون و 200 هزار متر مکعب خاکبرداری را انجام خواهند داد، گفت:

سه ایستگاه در بورسا، گورسو و ینی شهیر ساخته خواهد شد. خط را به گونه ای می سازیم که حمل و نقل مسافر و بار با هم و با آخرین تکنولوژی قطار سریع السیر و با سرعت 250 کیلومتر در ساعت انجام شود. ضمن تکمیل زیرساخت ها در 2,5 سال، ساخت ینی شهیر-بیلجیک را به طور همزمان آغاز خواهیم کرد.

ارگون آتالای، دبیر کل مالی تورک-ایش و رئیس دمیریول-ایش، گفت که کارهای بسیار خوبی در راه آهن انجام شده است.

آتالای با اشاره به اینکه راه‌آهن‌ها تمایل دارند، گفت که رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه اظهار داشت که ترکیه هواپیمای خود را می‌سازد و به عنوان راه‌آهن می‌خواهند قطارهایی که روی ریل در ترکیه حرکت می‌کنند در این کشور ساخته شود.

پس از سخنرانی ها، قراردادی توسط گروه سرمایه گذاری مشترک پیمانکار YSE-Tepe Partnership، بولنت آرینچ معاون نخست وزیر، بینالی یلدریم وزیر حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات و سلیمان کارامان مدیر کل TCDD امضا شد.

منبع: روزنامه اولی

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*