آخرین وضعیت پروژه قطار سریع السیر آنکارا - استانبول

📩 04/11/2011 17:42

پروژه قطار سریع السیر شامل ساخت یک راه آهن سریع السیر دو مسیره جدید با سیگنال، کاملا الکتریکی، مناسب برای 250 کیلومتر در ساعت، مستقل از خط موجود بین آنکارا و استانبول است.

امروزه مجموع خط موجود بین آنکارا و استانبول 576 کیلومتر است و همه آنها سیگنال و برق هستند.

پس از تکمیل خط قطار سریع السیر که مستقل از خط موجود، مناسب برای 250 کیلومتر در ساعت، دو مسیره، برق دار و سیگنال دهی شده است، فاصله دو شهر بزرگ به 533 کیلومتر کاهش می یابد.

این پروژه از 10 قسمت مجزا تشکیل شده است.

• آنکارا-سینکان: 24 کیلومتر
• آنکارا-ایستگاه قطار سریع السیر
• Sincan-Esenkent: 15 کیلومتر
• Esenkent-Eskişehir : 206 کیلومتر
• گذرگاه ایستگاه اسکی شهیر
• Eskişehir-Inönü : 30 کیلومتر
• İnönü-Vezirhan : 54 کیلومتر
• Vezirhan-Kösekoy : 104 کیلومتر
• Köseköy-Gebze : 56 کیلومتر
• گبزه-حیدرپاشا : 44 کیلومتر

از آنجایی که بخش 44 کیلومتری گبزه-حیدرپاشا با پروژه مارمارای به یک مترو سطحی تبدیل خواهد شد، در محدوده پروژه مارمارای ساخته خواهد شد.

این پروژه همچنین شامل 12 مجموعه قطار سریع السیر و عملیات ساخت انبار قطار سریع السیر است.

پروژه قطار سریع السیر آنکارا - استانبول در دو مرحله تکمیل می شود.

در حالی که بخش آنکارا - اسکی شهیر این پروژه در سال 2009 به بهره برداری رسید، کار ساخت و ساز بین اسکی شهیر و استانبول ادامه دارد.

هدف پروژه

• ایجاد یک فرصت حمل و نقل سریع، راحت و ایمن با ساخت راه آهن دو خطه، برقی، سیگنال دار و پرسرعت مناسب برای 250 کیلومتر بین آنکارا و استانبول.
• افزایش سهم راه آهن از حدود 10 درصد به 78 درصد در حمل و نقل مسافر.
• کاهش زمان سفر بین آنکارا و استانبول.

پروژه شامل چه مواردی می شود؟

• در خط آنکارا - استانبول که پرترددترین محور مسافری و باری از نظر ترافیک جاده ای، ریلی و هوایی است، شانس رقابتی راه آهن افزایش می یابد و سهم مسافر از 10 درصد به 78 درصد خواهد رسید.
• در خط آنکارا-استانبول به طور متوسط ​​7 ساعت راه آهن، 5-6 ساعت جاده، 3-4,5 ساعت هوایی از مرکز تا مرکز، مشروط بر استفاده از وسایل نقلیه خدماتی، با فعال سازی Esenkent- بخش اسکی شهیر;
• آنکارا-استانبول 4-4,5 ساعت،
• آنکارا-اسکی شهیر تا XNUMX ساعت فرود می آید،
• زمان سفر در خط آنکارا-ازمیر نیز کوتاه خواهد شد.
• با فعال شدن هر دو فاز Esenkent-Inönü و İnönü-Köseköy.
• آنکارا-استانبول در 3 ساعت،
• آنکارا-گبزه به 2 ساعت و 30 دقیقه کاهش می یابد.
• این صرفه جویی قابل توجه در زمان سفر، شهرها را به حومه یکدیگر تبدیل می کند و فرصت رفت و آمد روزانه را برای افرادی که در شهرهای مختلف به دلایل اجباری مانند تحصیل و کار زندگی می کنند، فراهم می کند.
• تعامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین شهرها افزایش خواهد یافت.
• با ادغام با Marmaray، حمل و نقل مسافر بدون وقفه از اروپا به آسیا انجام می شود.
• زمانی که پروژه های قطار سریع السیر دیگر وارد عمل شود، شبکه قطارهای سریع السیر در خطوط مهم کشورمان شکل می گیرد.
• خط قطار سریع السیر دو خطه که جدا از خط موجود ساخته شده است، ظرفیت خط موجود را که برای حمل بار و قطارهای دیگر محافظت می شود، افزایش می دهد و این امر در خطوط دیگر بازتاب مثبت خواهد داشت.
• کشور ما که روز به روز در حال شهرنشینی و صنعتی شدن است، با قطار سریع السیر که یک وسیله حمل و نقل عمومی مدرن است، گام مهمی در قرن بیست و یکم یعنی «عصر جدید راه آهن» برداشته است.
• کشور ما که در مرحله عضویت در اتحادیه اروپا قرار دارد با زیرساخت های حمل و نقل خود برای این روند آماده خواهد شد.
• توان رقابتی و سهم حمل و نقل راه آهن که مدرن ترین سیستم حمل و نقل در حمل و نقل عمومی است، وابسته به نفت نیست، هزینه های ساخت پایینی دارد، عمر مفید بالایی دارد، از زمین کمتری نسبت به بزرگراه ها استفاده می کند و باعث ایجاد محیط زیست نمی شود. آلودگی، با صید عصر افزایش خواهد یافت. یک سیستم حمل و نقل متعادل اثرات مثبت بسیاری بر اقتصاد، زندگی اجتماعی و فرهنگی ما خواهد داشت.

با توسعه راه آهن که با عصر قطارهای سریع السیر راه آهن را هموار کردند، مردم ترکیه سیستم حمل و نقل ریلی را بهتر می شناسند و از آن مراقبت می کنند.

در اسنکنت اسکی شهیر چه شد؟

2,5 میلیون تن حفاری با 25 میلیون کامیون انجام شد.
164 میلیون تن بالاست با 2,5 هزار بار کامیون حمل شد
· 254 توری،
26 روگذر بزرگراه
13 پل رودخانه،
30 زیرگذر بزرگراه،
· 2 پل عبوری بزرگراه،
· 7 پل قطار،
3926 پله با طول کل 4 متر،
· 471 تونل به طول 1 متر.
· مجموع 57 هزار تن راه آهن،
· 680 هزار خوابگاه گذاشته شد.
در نتیجه؛ خط قطار سریع السیر Esenkent-Eskişehir مستقل از خط موجود و به عنوان یک مسیر دوگانه مناسب برای سرعت 250 کیلومتر در ساعت ساخته شد.

آزمایش در خط قطار سریع السیر

قبل از شروع حمل و نقل تجاری در خطوط قطار سریع السیر در سراسر جهان، کنترل و درایوهای آزمایشی در زمان های مشخصی انجام می شود.

قراردادی در 30.03.2007 با TÜV SÜD Rail Gmbh، مؤسسه مجاز بین المللی که مجاز به صدور گواهینامه برای خطوط قطار سریع السیر است، امضا شد.

تست درایوها در تاریخ 2 با مجموعه قطار سریع السیر ETR 4 آغاز شد که با 500 لوکوموتیو و 25.04.2007 واگن اجاره ای از ایتالیا برای تست درایو راه اندازی شد.

TÜV SÜD، کارکنان فنی TCDD و اعضای هیئت علمی دانشگاه های ما در تست درایوها شرکت کردند که با افزایش تدریجی سرعت با روش های اعمال شده توسط TÜV SÜD Rail Gmbh انجام شد.

سرعت 275 کیلومتر در ساعت و بالاتر در تست درایوها به دست آمد.

درایوهای آزمایشی بعدی با مجموعه قطارهای سریع السیر جدید خریداری شده از اسپانیا که مسافران را در این خط حمل می کند، ادامه یافت.

خط قطار سریع السیر راه اندازی شد. 13 مارس 2009

پس از انجام آزمایشات، خط قطار سریع السیر آنکارا - اسکی شهیر با مراسمی با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشورمان در 13 مارس 2009 به بهره برداری رسید.

ESKISEHIR-INÖNÜ (30 کیلومتر)

برای کارهای زیربنایی در این بخش، قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در تاریخ 24.03.2006 امضا شد و کارها از 03.04.2006 آغاز شد. مناقصه کارهای تامین زیرساخت بخش مذکور در تاریخ 07.04.2008/03.07.2008/XNUMX انجام و قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX منعقد گردید.
سایت در تاریخ 22.07.2008/100/24 به شرکت مورد نظر تحویل و کار شروع شد. کارهایی که قرار بود در چارچوب قرارداد اول انجام شود به اتمام رسید و با برآورد قیمت 10 درصدی خاتمه یافت و برای کارهای ناتمام مناقصه تامین انجام شد. مراحل تصفیه کار مذکور در تاریخ 2008/27/27.12.2007 انجام شد و در مجموع 14.01.2008 کیلومتر قطعه برای ساخت روبنایی آماده شد. شرکت ساختمانی و صنعتی Yapı Merkezi در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX قراردادی با آن منعقد شد و سایت در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX تحویل گردید.

SINCAN-ESENKENT (15 کیلومتر)

قراردادی با SIGMA İnş.ve Turz.İşl.Tic.AŞ در 15 برای بخش 24.03.2006 کیلومتری Sincan-Esenkent امضا شد و کارها در 03.04.2006 آغاز شد.

در پروژه با افزایش 120 درصدی اکتشاف در کارهای زیربنایی کار به پایان رسید و پذیرش موقت کار در تاریخ 22/10/2008 انجام و محل تحویل روبنا شد. EMRE RAY Energy Cons. San. Ve Tic.Ltd.Şti. قراردادی با 25.04.2008 منعقد شد و سایت در 15.08.2008 تحویل شد.

عملیات ساخت این قطعه به پایان رسیده و در خرداد ماه سال 2010 جاده به بهره برداری رسیده است.

دنده ESKISEHIR زیرزمینی است

با توجه به اینکه راه های مواصلاتی شهری در اسکی شهیر خطوط راه آهن موجود را در نقاط مختلف قطع می کند، در نظر گرفته شده است که تقاطع اسکی شهیر به صورت زیرزمینی در نظر گرفته شود تا راه حلی برای تقاطع های همسطح موجود پیدا شود.

در چارچوب ارائه خدمات موثرتر به مشتریان با انتقال مراکز موجود بار و انبار در ایستگاه اسکی شهیر به حومه شهر، قرار است خدمات جابجایی و نگهداری انبار انجام شده در ایستگاه اسکی شهیر به حسن بی در محدوده شهر منتقل شود. منطقه صنعتی سازمان یافته اسکی شهیر

پروژه تقاطع ایستگاه اسکی شهیر در مجموع 3,4 کیلومتر است. طول دارد و شامل 2240 متر برش های بسته و 1151 متر برش های مقطع U است.

. در تونل؛
. 2 خط قطار سریع السیر
. 2 خط معمولی،
. 1 خط بار
. 5 خط خواهد بود.
. در قسمت U به صورت 2 خط 1 سریع و 3 معمولی طراحی شده است.

مناقصه پاس ایستگاه اسکی شهیر در تاریخ 08.11.2007 و NET Yapı ve Tic.Ltd.Şti.- GÜLÇUBUK İnş انجام شد. حداکثر تورت. آواز خواندن. تجارت Ltd. Sti. میانگین کار. با قرارداد منعقده در تاریخ 03.03.2008/18.03.2008/XNUMX تحویل سایت در تاریخ XNUMX/XNUMX/XNUMX انجام شد. کار ادامه دارد.

İNÖNÜ-VEZİRHAN، VEZİRHAN-KÖSEKÖY (158 کیلومتر)

فاز دوم این پروژه که 158 کیلومتر طول دارد، در دو بخش Köseköy-Vezirhan و Vezirhan-Inönü ساخته می شود.

. بخش 1: KÖSEKÖY-VEZİRHAN: 104 کیلومتر

. بخش 2: VEZIRHAN-INÖNÜ: 54 کیلومتر
قرارداد وام با قراردادهای دو طرف منعقد و تصمیم هیات وزیران گرفته شد. پیش پرداخت و تحویل سایت در سال 2008 انجام شد. کار ادامه دارد.

KOSEKOY-GEBZE

به منظور اتصال بخش INönü-Vezirhan-Köseköy که مناقصه پروژه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول برای آن انجام شده است و Gebze-H.Paşa که در محدوده پروژه Marmaray قرار دارد، انجام شد. برنامه ریزی شده است تا منطقه Köseköy-Gebze را برای عملیات قطار سریع السیر مناسب کند.
مقدمات مناقصه قطعه 56 کیلومتری ادامه دارد و قرار است ساخت این قطعه همزمان با مرحله دوم به پایان برسد.

آنکارا-سینکان (24 کیلومتر)

مطالعات پروژه به منظور مناسب ساختن بخش 24 کیلومتری بین آنکارا-سینجان، که بخشی از پروژه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول است، برای بهره برداری قطارهای سریع السیر و ساماندهی حومه موجود انجام شده است. خطوط، سکوها و ایستگاه ها.

جاده‌ها و ایستگاه‌های این بخش با ۲ قطار سریع‌السیر، ۲ قطار حومه‌ای و ۲ خط معمولی بین آنکارا و بهیچ‌بی، ۶ خط، ۲ قطار سریع‌السیر، ۲ قطار حومه‌ای و ۱ خط معمولی بین بهیچ‌بی-سینجان، بازآرایی شدند. قرار است 2 خط احداث شود

در این بخش خط، خطوط برون شهری و واحدهای خدماتی برای ارائه راه‌اندازی قطارهای پرسرعت و حمل‌ونقل شهری در استانداردهای مترو ساخته می‌شود.

برنامه ریزی شده است که مناقصه بخش آنکارا-سینکان در سال 2010 انجام شود و ساخت و ساز در سال 2011 به پایان برسد.

ESKISEHIR GAR Crossing زیرساخت کار ساخت و ساز

تقریبا فیزیک تحقق 65%

-ساخت 96 متر دیوارهای مقطع L، 400 متر دیوارهای مقطع U و 877 متر دیوارهای مقطع K مشخص شده در پروژه به پایان رسیده است.
- 1400 متر از پروژه که از سمت آنکارا آغاز شده بود به اتمام رسیده است.
-ساخت منطقه ای که تقاطع همسطح ساکاریا در آن قرار دارد به پایان رسیده و به گذرگاه بغلار رسیده است.
- تخریب پل موتلیپ به پایان رسیده است.
- با تصویب اداره کل مورخ 28.02.2011 و به شماره 14696، مجوز احداث ایستگاه قطار سریع السیر جدید اسکی شهیر در سطح منطقه ایستگاه فعلی ما اخذ شد.

ESKISEHIR - İNÖNÜ ROAD SUPERSTRUCTURE CONSTRUCTION WORK

اسکیشهیر-حسنبی
این خط پس از اشغال موقت به بهره برداری رسید.

ESKİŞEHİR-İNÖNÜ
پیشرفت فیزیکی (%)
زیرساخت ابرساختار سیگنال الکتریکی و مخابراتی
90 80 42 68

- کارهای زیربنایی بین چاملیچا و کاراگوزلر تکمیل شده است.
- پل خط مشترک چوکورهیسار تکمیل شد.
-29 کیلومتر از مسیر 27 کیلومتری تکمیل و تحویل روبنا شد.
- ساخت پل UK-4 را تکمیل کرد.
-ساخت گذرگاه عابر پیاده در روستای ساتیلمیس (تا خط متعارف) به پایان رسیده است.

 1. STAGE İNÖNÜ – VEZİRHAN
  پیشرفت فیزیکی (%)
  زیرساخت ابرساختار سیگنال الکتریکی و مخابراتی
  43 1 1 2

-سایت در تاریخ 22.09.2008/XNUMX/XNUMX به شرکت پیمانکار تحویل گردید.
- روند حفاری 19 تونل از 29139 تونل در مجموع 17 متر ادامه دارد و حفاری 10 تونل به پایان رسیده است. ضمناً پوشش بتنی 7 عدد از آنها نیز به پایان رسیده است.
-مجموعاً 15001 متر حفر تونل انجام شده است.
-عملیات 13 (5856 متر) از 9 پل راهرو در مجموع 4493 متر ادامه دارد.
ساخت 9 کولور به پایان رسیده و ساخت 10 کولور همچنان ادامه دارد.
عملیات ساخت 4 زیرگذر به پایان رسیده و ساخت 22 پلچک ادامه دارد.
عملیات ساخت 4 زیرگذر به پایان رسیده و ساخت 6 زیرگذر همچنان ادامه دارد.
تولید 2 روگذر ادامه دارد.
-تصمیم شورای وزیران مبنی بر اجازه افزایش 2 درصدی قیمت قرارداد در کارهای ساختمانی İnönü-Vezirhan (بخش 1) و Vezirhan-Köseköy (بخش 40) در روزنامه رسمی در تاریخ 29.03.2011 منتشر شد. 40. به دلیل افزایش 30.12.2013 درصدی کار، زمان اضافی داده شده است و قرار است کارهای زیربنایی در XNUMX تکمیل شود.

 1. ETAP VEZIRHAN – KÖSEKOY
  پیشرفت فیزیکی (%)
  زیرساخت ابرساختار سیگنال الکتریکی و مخابراتی
  50 1 1 1

- سایت در تاریخ 21.10.2008/XNUMX/XNUMX به پیمانکار تحویل داده شد.
- 8 عملیات حفاری از مجموع 11342 تونل (6 متر) انجام شده است.حفاری در تونل های 13A-15 ادامه دارد.در مجموع 10.476 متر حفاری تونل انجام شده است.
- کار بر روی 18 (4274 متر) از 8 راهرو به طول 4274 متر ادامه دارد.
تولید 44 کولور به پایان رسیده است.
-13 ساخت زیرگذر به اتمام رسیده است.
-5 روگذر تکمیل شده است.
کار بر روی 4 روگذر و 38 پلچک ادامه دارد.
-علاوه بر این، میزان گودبرداری در طول مسیر: 2.599.789، میزان پر کردن: 172.248 متر مکعب. متوقف کردن.
-تصمیم شورای وزیران مبنی بر اجازه افزایش 2 درصدی قیمت قرارداد در کارهای ساختمانی İnönü-Vezirhan (بخش 1) و Vezirhan-Köseköy (بخش 40) در 29.03.2011 در روزنامه رسمی منتشر شد. به دلیل افزایش 40 درصدی شغل و زیرساخت های زیربنایی، زمان اضافی داده شد 30.12.2013 قرار است در تاریخ تکمیل شود

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*